13. 6. 2022

Stříbrná medaile z EOES

Ve dnech 8. - 14. 5. 2022 se v Hradci Králové konala mezinárodní soutěž EOES (European Olympiad of Experimental Science) mladých tříčlenných přírodovědných týmů (biolog, fyzik, chemik). Sjeli se zde účastníci z 20 evropských zemí, kde z každé země soutěžily vždy dva týmy. V jednom ze soutěžních týmů reprezentoval ČR i Jakub Kocháň z našeho gymnázia. V týmu byl společně s Davidem Mendlem (fyzika) z Gymnázia Pierra de Coubertina v Táboře, Šimonem Vlachem (biologie) z Gymnázia Rokycany no a náš Kuba byl jak jinak než za vrchního chemika. :-)

Během týdne na studenty čekaly z každého oboru 2 úlohy. Odborný program doplnil i bohatý program kulturní.

Úžasnou atmosféru můžete nasát z videa na odkaze https://www.youtube.com/watch?v=-Q44IYHSlpA

A jak vše dopadlo? Hoši si akci moc užili a vybojovali stříbrnou medaili!

A nakonec nějaké drby. :-)

Kubu mrzí to, že se už příští školní rok soutěže EOES nebude moci zúčastnit, protože bude moc starý. Bude mít totiž 17 let! :-D