Fantazie je důležitější než vědění

Křenoviny

Křenoviny jsou ryze studentský časopis, který má na našem gymnáziu nepřetržitou tradici již více než 10 let (a tu přetržitou ještě delší). Dědí se posty šéfredaktorů, redaktorů, kreslířů, grafiků, korektorů, čistě v duchu studentské samosprávy. Škola podporuje Křenoviny materiálně a technicky, ovšem práce na každém čísle už je pouze studentská!

O novinách

Začátky

Ve školním roce 2012/2013 jsme se rozhodli tradici Křenovin obnovit a pustili jsme se do toho ze všech sil. Tato naše snaha byla několikrát oceněna v soutěži Školní časopis roku. Můžeme například uvést 1. místo v krajském kole soutěže v roce 2014, diplom za nejlepší obsah v kraji z roku 2015, cenu poroty z celostátní soutěže v roce 2014.

Současnost

Jako v každém časopisu se některá sezóna povede víc, některá méně, někdy je redakce plná, někdy je v ní jen pár statečných, někdy časopis získal ocenění a vyšel osmkrát za školní rok, někdy zase vyšel jen třikrát a bez diplomů, někdy je zájem čtenářů obrovský, někdy maličký – ale o tom to je, získávat zkušenosti, překonávat těžkosti, zvládnout úspěch, zvládnout stres, snést kritiku, naučit se neopisovat odjinud, nebát se nést kůži na trh s vlastními výtvory.

Samozřejmě je redakce otevřená i jakýmkoliv příspěvkům, návrhům, zlepšovákům od nečlenů, protože bez čtenářů a bez jejich odezvy by to moc velká zábava nebyla…

Celá redakce Křenovin bude ráda, když nám věnujete alespoň trochu dnes tolik vzácného času a podíváte se na naši práci. Zároveň také doufáme, že se stanete našimi stálými čtenáři. Pokud budete mít jakékoliv výhrady, připomínky, vzkazy, rady nebo tipy na články, budeme rádi, když nám napíšete na email krenoviny36@gmail.com. Předem děkujeme.

 

Starší vydání Křenovin najdete na: Google Drive

 

Křenoviny na Instagramu: https://www.instagram.com/gymkren_krenoviny/