Sbírka na pomoc ukrajinským studentům

Naše gymnázium už od března pomáhá lidem zasaženým válkou na Ukrajině. Studenti nejprve uspořádali sbírku, ve které prodávali vlastní produkty ze 3D tiskárny. V materiální sbírce jsme pak vybrali desítky krabic s hygienickými potřebami nebo trvanlivými potravinami.

Nyní se budeme soustředit na pomoc novým studentům a studentkám z Ukrajiny. Ti se již začlenili do svých tříd a pravidelně docházejí na výuku češtiny, kterou u nás v tomto školním roce zajišťují dobrovolníci. Darem jsme pro studenty dostali notebooky, díky kterým se doma mohou efektivněji na výuku připravovat. Život na gymnáziu ale není jen o učení, všechny studenty teď čekají školní výlety nebo sportovní kurzy, a proto nadační fond gymnázia založil na podporu těchto aktivit sbírku.

Jakoukoliv částku je možné darovat na stránce https://www.donio.cz/pribeh/5704, naleznete tam k ní i podrobné informace. Dárci dostanou automaticky potvrzení o přijetí daru a mohou si ho odečíst od základu daně v daňovém přiznání. Nadační fond v případě potřeby pomáhá všem studentům gymnázia, s cílenou pomocí uprchlíkům z války se nicméně nepočítalo, proto teď pořádá sbírku zvlášť.

Autorka: Z. Pospíchalová