7. 10. 2011

Gymnázium Křenová

Mladé sportovkyně zvítězily v městském kole středoškolských her v přespolním běhu

Studentky z naší školy navázaly na medailové úspěchy „starších“ kolegů z gymnázia a prodloužily vítěznou sérii v rámci středoškolského sportu. Závody se uskutečnily v krásném prostředí lužáneckého parku ve středu 5. 10. 2011. Soutěž už tradičně několik let organizuje Gymnázium Křenová a jedná se o přebory běžeckých družstev brněnských středních škol. Dívky závodí na trati dlouhé 3 km. Tým tvoří maximálně 6 závodnic a umístění nejlepších 4 se započítává do celkových výsledků. V praxi to znamená, že čím lépe se jednotlivé běžkyně umístí, tím větší medailové naděje v konečném pořadí škola má. A právě letos se jen potvrdilo, že jde především o týmovou soutěž.  Přestože naše holky v rámci jednotlivkyň neobsadily první dvě příčky, v celkovém součtu výsledků všech našich reprezentantek byly v rámci Brna nejlepší. A to znamenalo zasloužené zlato a postup do krajského kola této soutěže, která se bude konat v Hodoníně. Naší nejlepší běžkyní se stala Kristina Havlíčková, která doběhla třetí.

Chlapci si tentokrát vybrali velkou porci smůly. V solidně rozběhnutém závodě mladší kategorie na 5 km naše družstvo bohužel nedoběhlo kompletní, takže nebylo v celkovém pořadí škol hodnoceno, i když závod byl při troše štěstí rozjet na bronzovou pozici. Tak snad příští rok. Starší kategorie hochů podala bojovný výkon a umístila se ve středu celkové výsledkové listiny. No a kdyby v kategorii starších holek před závodem kvůli nemocem a zraněním nevypadly 2 běžkyně, tak to možná medailově zazvonilo i podruhé. Zbylé 3 běžkyně totiž podaly výborný výkon a figurovaly vysoko v celkovém pořadí jednotlivkyň. Ale na "kdyby" se prostě ve sportu nehraje…

Závěrem ještě velký dík třídě 3.B4, která se spolu s tělocvikáři našeho gymnázia podílela na úspěšné organizaci této středoškolské běžecké akce. A pochopitelně vítězkám obrovská gratulace a jak se mezi námi sportovci říká: „Holky děkujem…“

Soupiska týmů

  • Dívky mladší: Havlíčková /1.B/, Mikšátková /2.A6/, Zikmundová, Schwarzová /1.A6/, Krotká /3.A6/, Brzobohatá /1.E/
  • Dívky starší: Zemánková /3.C/, Mlejnková /4 .A/, Tesařová /8.A8/
  • Chlapci mladší: Frýbort, Žáček /1.B/, Hrabal /2.E/, Geršl /1.C/
  • Chlapci starší: Pospíšil, Dolák /3.C/, Vohrabal, Krejčí, Horký, Polák /2.B/
Autor článku: Mgr. Igor Pánek

[pe2-gallery class="gallery alignleft" ] [/pe2-gallery]

Zatím nebyly vloženy žádné fotky.