9. 4. 2024

Gymnázium Křenová

Návštěva europoslance Tomáše Zdechovského

V pondělí 4.3. se na naší škole konala debata studentů s panem europoslancem Tomášem Zdechovským, jednalo se tedy o druhého europoslance, který letos navštívil naši školu.

Debatu zprostředkovala paní profesorka Barbora Háková Žítková pro svůj nematuritní seminář EKO-POL-MED. Jedním z hlavních bodů tohoto předmětu je komunikace a jak již je v semináři zvykem, moderovali debatu sami studenti. Moderátorskou dvojici tentokrát tvořili Štěpán Saxl a Sabina Hořáková.

První polovina debaty probíhala formou otázek moderátorů na pana Zdechovského. Otázky se týkaly primárně jeho politické kariéry a působení v Evropském parlamentu. Studentům bylo blíže přiblíženo fungování Evropského parlamentu i aktuální témata jako je například elektromobilita, akt o umělé inteligenci či Ukrajina, jakožto kandidátská země.

V druhé části měli možnost klást dotazy ostatní studenti. Studenti se ptali například na působení v armádě, politické ambice či na kandidaturu v rámci koalice SPOLU.

Návštěva pana Zdechovského byla velice obohacující a věřím, že si z ní studenti odnesli spoustu zajímavých poznatků.

Sabina Hořáková