6. 1. 2024

Libor Cupal

Koncert duchovní hudby – tradice, která spojuje

V pátek 22. prosince 2023 se kostel Neposkvrněného početí Panny Marie na ulici Křenová dvakrát rozezněl duchovními i vánočními melodiemi. Již tradičně zde totiž v 11 a ve 20 hodin vystoupil školní pěvecký sbor, jehož cílem bylo i letos dodat poslednímu školnímu dni sváteční atmosféru.

Než ale latinsky, anglicky, česky, hebrejsky nebo africky zaznělo všech 17 písní letošního programu, vzpomněli jsme na nešťastnou událost předchozího dne a uctili oběti hrozného činu modlitbou a minutou ticha.

O to víc, vědomi si křehkosti společného bytí, jsme v kostele cítili tu jedinečnost okamžiku, sounáležitost a radost, že jsme se všichni sešli a že jsme spojeni tím vším, co nás (nejen o Vánocích) přesahuje.

Text: Veronika Waldhansová

Foto: Lukáš Fidrmuc