27. 6. 2006

Gymnázium Křenová

Jak jsme hostili studenty ze Stuttgartu

 

   Jak jistě víte, naše škola pořádá četné výměny s několika partnerskými školami. Jedna z nich se uskutečnila ve dnech 20. – 29.3.2006, a to se studenty stuttgartského gymnázia. Cílem bylo vytvořit projekt s názvem GLOBALIZACE. Výměny se účastnili žáci tříd 1.B4, 3.B4 a 5.A8 pod vedením a dohledem paní profesorky Heleny Mojžíšové. Jak náš program vypadal? To si můžete přečíst v následujícím shrnutí, hezky den po dni.

Pondělí 20.3.2006
 • příjezd německé skupiny
 • pohoštění ve škole
 • procházka večerním Brnem
 • Úterý 21.3.2006
 • začátek práce na projektu GLOBALIZACE
 • přednáška bývalého studenta naší školy Jakuba, který nějaký čas studoval v Německu
 • prohlídka Brna
 • Středa 22.3.2006
 • přednáška ing. Kopečného, ředitele pobočky firmy Siemens ČR v Brně
 • návštěva firmy Siemens
 • prohlídka hradu Špilberk
 • Čtvrtek 23.3.2006
 • výlet do Moravského krasu, Křtin a Slavkova
 • večerní program – kino, vinný sklípek, čajovna... každý si mohl vybrat podle nálady a chuti :)
 • Pátek 24.3.2006
 • práce na projektu
 • oficiální přivítání primátorem města Brna panem Richardem Svobodou v prostorách magistrátu
 • prohlídka vily Tugendhat
 • sportovní odpoledne + pizza ve škole a večer se šlo tancovat :)
 • Sobota 25.3.2006
 • program v rodinách
 • večerní divadelní představení Prodaná nevěsta v Janáčkově divadle
 • Neděle 26.3.2006
 • program v rodinách – někdo si udělal výlet do Prahy, jiní šli plavat, nakupovat, do kina...
 • Pondělí 27.3.2006
 • výlet do Bratislavy – návštěva firmy Volkswagen, prohlídka města
 • večer biliard v hotelu Slovan
 • Úterý 28.3.2006
 • hospitace německých studentů v hodinách
 • práce na projektech
 • večerní program a pomalé loučení :)
 • Středa 29.3.2006
 • odjezd německé skupiny
 •    A celkové zhodnocení této výměny? To je určitě pozitivní. Nejen že jsme si několik dní odpočinuli od školy, což pro většinu lidí bylo zajisté určité plus, ale získali jsme také nové kontakty a přátele, projektem GLOBALIZACE jsme se hodně naučili a dozvěděli se věci, které se nám určitě v profesním životě ještě někdy budou hodit, určitě jsme se zlepšili a procvičili v německém i anglickém jazyce, máme také četné zážitky... Takže už se jen těšíme na podzim příštího roku – to se totiž my, studenti Gymnázia Křenová, pojedeme podívat na 10 dní do Stuttgartu.    Mimochodem – ve studentské klubovně v přízemí je k vidění zajímavá dvojjazyčná (česko-německá) výstava právě o tomto městě, zajděte se tam podívat :). Barbora Klementová 1.B4