25. 1. 2007

Gymnázium Křenová

Postupujeme do celostátního kola přeboru středních škol v šachu

Krajského kola s velmi silným a vyrovnaným obsazením se v letošním kole zúčastnilo celkem 11 družstev. Hrálo se 24.1.2007 v Břeclavi na 7 kol tzv. švýcarským systémem. Náš tým odjížděl z Brna s vysokými ambicemi a s jediným cílem – postoupit do celostátního kola. Nikdo z hráčů však netušil, jak dramatický a těžký boj je čeká. Když jsme se po čtvrtém kole dělili pouze o 3.– 4. místo, postupový sen se začal postupně rozplývat – postupovala první dvě družstva. V těchto těžkých chvílích ukázal náš tým svou obrovskou sílu a vůli po vítězství. Skvělou hrou v pátém a šestém kole se znovu dostal do hry o postup. Drama, které si nezadá ani s nejnapínavějším thrillerem, vyvrcholilo posledním sedmým kolem, do něhož jsme již vstupovali na 2. místě s půlbodovým náskokem před Gymnáziem Vyškov. Bezchybným výkonem v posledním kole jsme náskok uhájili! Jaké bylo závěrečné pořadí? 1. Gymnázium, třída Kpt. Jaroše, Brno 19 bodů 2. Gymnázium, Křenová, Brno 18,5 bodu 3. Gymnázium Vyškov 18 bodů

Hvězdný tým Gymnázia Křenová nastoupil ve své nejsilnější sestavě : Tomáš Mudra 4.C Adam Páral 8.A David Bartas 1.B Jan Flašar 5.A

TOMÁŠ MUDRA byl navíc vyhlášen nejlepším hráčem krajského kola!

Všem hráčům našeho družstva blahopřejeme a budeme jim držet palce ve dvoudenním celostátním kole, které se uskuteční 2.-3.dubna 2007 ve Žďáru nad Sázavou.