16. 5. 2011

Gymnázium Křenová

Koncert našeho sboru ve Stuttgartu

V květnu vyrazil náš sbor do Stuttgartu, aby přispěl svou troškou do mlýna na výročním koncertě našeho partnerského Leibniz-Gymnasia.   První den jsme strávili ve vyučování, mohli jsme si vybrat, zda nakoukneme do němčiny, angličtiny biologie nebo chemie. Malým překvapením byl oběd na gymnáziu a zjištění, že Leibniz-Gymnasium nezaměstnává kuchařský personál, ani neobjednává jídlo, ale že vaří rodiče (ženy i muži!), kteří musí nakoupit suroviny, vše připravit a dokonce i umýt nádobí. Okusili jsme plody vrcholící šparglové sezóny, nasytili se spätzle i jinými pokrmy, které v Brně jen tak neochutnají.   Navečer bylo možné se pobavit na tradiční jarní slavnosti na Cannstatter Wasen, která je jakousi obdobou mnichovského Oktoberfestu. Spíše než pro uši to byla pastva pro oči: pro hlasitou hudbu a běsnící kolotoče toho nebylo moc slyšet. Náramně jsme se pobavili, vyzkoušeli si různé atrakce a koukali jsme, že jak mladí, tak starší hrdě nosí kroj.   Ve čtvrtek 12. května jsme zúročili středeční odpočinek: dopoledne jsme intenzivně nacvičovali na večerní koncert. Po náročné zkoušce jsme se vydali do Musea Porsche a seznámili se tak s další významnou reálií Badenska-Würtenberska, automobilovým průmyslem. Do koncertu zbývalo pár hodin, občerstvení v pivovaru Wichtel alespoň částečně zahnalo nervozitu. Objevili jsme Wichtelkuchen (něco jako pizza), který kdo neokusí, nebyl ve Stuttgartu, a „nadchli se“ pro legendární „Bionade“, přírodní limonádu v mnoha podobách.   Samotný koncert byl pojat jako společenský večer studentů a rodičů ve Festhalle přímo naproti Leibniz-Gymnasiu. Zazpívali jsme několik písní z našeho repertoáru a společně s Orchestrem Leibniz-Gymnasia Ódu na radost. Mimo nás vystoupily ještě dvě kapely a duo „Father and Son“.   Závěrečný den byl pojat jako odměna pro účinkující: společně jsme navštívili cisterciácký klášter Bebenhausen. Nasáli jsme něco středověké atmosféry a klidu kláštera a v obchůdku okukovali ručně zhotovené výrobky a bio produkty. Cesta pokračovala do prastarého města Tübingen, kde vyvrcholila jízdou na loďkách podobných benátským gondolám, tzv. Stocherkahnfahrt. Loďky se dost kývaly, ale naštěstí nepřevrhly…   Uteklo to jako voda. Na závěr jsme si ještě mohli vychutnat speciality od maminek a tatínků, popovídat si s našimi německými kamarády, zazpívat si a ráno hurá zpět do Brna!   Celá akce našla dobrý ohlas, diváci, učitelé i kamarádi naše vystoupení moc pochválili. A my jsme byli rádi, že jsme mohli ukázat, jak dobří na Křence a v Brně jsme. ZA LASKAVOU PODPORU, BEZ KTERÉ BY SE KONCERT NEMOHL USKUTEČNIT, DĚKUJEME ČESKO-NĚMECKÉMU FONDU BUDOUCNOSTI, JIHOMORAVSKÉMU KRAJI A MĚSTU BRNU. [pe2-gallery class="gallery alignleft" ] [/pe2-gallery]
Zatím nebyly vloženy žádné fotky.