14. 6. 2012

Technoplaneta

Něco málo o Technoplanetě

Šifrovací hra pro pětičlenné týmy ze základních škol a víceletých gymnázií.
Pět internetových kol, dvacet pět záludných úkolů a dvacet pět nápověd.
Přes 100 týmů ze 34 škol, 50 postupujících do finále.
Šifrované zprávy, tajné kódy, logické hádanky.
Každé druhé pondělí budíček na 6:00.
Soustředěné luštění – ve vlaku cestou do školy, každou přestávku a někdy i v hodinách.
Radost z každého vyřešeného úkolu a vztek na příklady, které zatím odolávají.
Tak tohle je Technoplaneta!!!

Finále

Čtvrtek, 14. 6. 2012. Odjíždíme vlakem směr Praha - Hlavní nádraží. Na hlavním nádraží nastoupíme do metra a jedeme na konečnou stanici – do Háje. Odtud se pěšky vydáváme do Hostivařského parku. Začíná pršet. Doufáme, že je to jen přeháňka – omyl. Na startu dostáváme první šifru a mapku parku.Vzápětí je ale vše mokré, protože prší čím dál víc. Úspěšně vyřešíme první šifru a podle rozmočené mapy se vydáváme dál. Některé šifry vyřešíme hned, jiné nám trvají déle a cestou k jednomustanovišti trochu bloudíme. Celou cestu nám čvachtá v botách. Nakonec se úspěšně dostaneme až nasedmé stanoviště. Cestou metrem se těšíme, až si sedneme do pohodlného kupé ve vlaku. Konečně celí promočení nastupujeme do vlaku. Jenže ouha! Nikde není volno, a tak jsme rádi, když si sedneme aspoň na zem. I přes deštivé finále máme na Technoplanetu dobré vzpomínky a těšíme se na další ročník. Šifry z předchozích ročníků najdete na http://technoplaneta.cz.

Autorky: Klára Klinkovská, Terezie Hrabovská (2.A6)