16. 10. 2013

Gymnázium Křenová

Pinpongová hitparáda v podání chlapců našeho gymnázia

Ve středu 16. 10. 2013 se konaly středoškolské hry ve stolním tenise brněnských gymnázií, odborných škol a učilišť.V základní části turnaje se hrálo ve čtyřčlenných skupinách na SOU Čichnova a postupový klíč visel jako každoročně hodně vysoko. Pouze vítěz skupiny měl právo se dostat do finále a tam se poprat o přeborníka Brna v tomto sportu. I když na tuto soutěž chodíme pravidelně už pěknou řádku let, pokaždé jsme skončili v poli poražených. Ale letos tomu bylo prostě jinak. Naši sportovci a zároveň reprezentanti školy Škvařil P., Mráz F., Zápotočný V. a Makalouš D. předváděli velice pohledný pinec a co je nejdůležitější - vyhráli skupinu a slavili historický postup do finálových bojů.

Tato část turnaje se konala rovněž na jundrovském učilišti a po dramatickém průběhu jsme nakonec obsadili vynikající 3. místo, kluci přivezli pohár a také důležité body do celkového sportovního hodnocení brněnských škol. I když jsem se akce nemohl osobně zúčastnit, paní prof. Hudečková mi podávala průběžně podrobné zprávy, takže jsem byl téměř dokonale informován a už jen pár slov na dokreslení dramatičnosti… Každé utkání se hrálo na 4 vítězné zápasy, v jednotlivých soubojích se hrálo na 3 vítězné sety, ve kterých se soupeří do 11 bodů. A hned v prvním „špílu“ s GML došlo k situaci, kdy to bylo 3 : 3 na zápasy a v rozhodujícím klání byl stav 2:2 na sety a 9:9 v poslední sadě. A tuto nádhernou dramatickou zápletku vyřešil s ledovým klidem a výrazem hráče pokeru Petr Škvařil ( i když jsem tam nebyl, tak ho úplně vidím), kdy uhrál 2 poslední míče a poslal náš tým na bronzový stupínek. Kluci, fakt dobrá práce, gratulace a tradiční hoši děkujem!!!

Autpr článku: Mgr. Igor Pánek