13. 11. 2013

Exkurze do Mincmistrovského sklepa

Ve středu 13. listopadu navštívili studenti dějepisného semináře část brněnského podzemí nazvanou Mincmistrovský sklep. Průvodcem jim byl samotný mincmistr, který studenty seznámil s historickým vývojem lokality Dominikánského náměstí a s řemeslem ražby mincí v Brně. Studenti si mohli prohlédnout makety středověkého města i pozůstatky zrušené gotické Královské kaple, které se nacházejí ve sklepním komplexu. V prostorách nedávno zpřístupněného sklepení jim mincmistr rovněž názorně ukázal, jak v minulosti probíhala ražba mincí.

[pe2-gallery album="aHR0cDovL3BpY2FzYXdlYi5nb29nbGUuY29tL2RhdGEvZmVlZC9iYXNlL3VzZXIvZ3lta3Jlbi9hbGJ1bWlkLzU5NDY0MjY1Mjc3ODU2NzYwMTc/YWx0PXJzcyZhbXA7aGw9ZW5fVVMma2luZD1waG90bw=="]