19. 10. 2015

Gymnázium Křenová

Akce Code week na naší škole

Ve třetím říjnovém týdnu si řada studentů naší školy vyzkoušela v hodinách informatiky logické, algoritmické a programovací úlohy v rámci akce Evropského týdne programováníCílem celého týdne bylo ukázat, že programování není jen záležitostí úzké skupiny odborníků a že může posloužit k realizaci mnoha tvořivých nápadů.

Celá akce byla zorganizována pomocí webových stránek www.ibobr.cz, kde studenti zkoušeli správně zodpovědět 10 testových otázek. Mnozí si vedli velmi úspěšně a byla to pro ně zároveň skvělá příprava k nadcházejícímu listopadovému klání v soutěži Bobřík informatiky.

Věříme, že studenti chápou, že v současné době nestačí jen technologie využívat a přizpůsobovat se jim, ale potřebujeme porozumět jejich fungování a osvojit aspoň základní schopnosti a dovednosti související s jejich vytvářením. A k tomu může sloužit právě programování.

[pe2-gallery album="http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/gymkren/albumid/6207341733903311985?alt=rss&hl=en_US&kind=photo" ]