25. 5. 2017

Gymnázium Křenová

Křenová hostila nejlepší chemiky z Jihomoravského kraje

Stává se již pomalu tradicí, že se na naší škole koná krajské kolo chemické olympiády kategorie B. Letos termín soutěže připadl na 27. dubna. V multimediální učebně 2 se sešlo 31 soutěžících z druhých a třetích ročníků gymnázií případně odborných škol. Po úvodním slově, které přednesl pan ředitel a předsedkyně Jihomoravské komise chemické olympiády, se soutěžící rozdělili na poloviny a jedna část se odebrala do laboratoře prozkoumat složení prskavek. Druhá polovina soutěžících srovnávala svoje znalosti v testu zaměřeném na s-prvky a nenasycené uhlovodíky.

Z naší školy postoupil do krajského kola Jiří Volánek z 5.A. Stal se úspěšným řešitelem a společně s ostatními soutěžícími má již zajištěno přijetí na chemické vysoké školy v Brně.

Kompletní výsledkovou listinu naleznete na http://www.jmskoly.cz/souteze/kolo/41661/