22. 9. 2017

Gymnázium Křenová

Návštěva v přírodní laboratoři

Naše škola má ideální polohu uprostřed města. Tedy pokud se týče dopravní dostupnosti. Co ale v okolí naší školy chybí, je zeleň. Gymnázium Řečkovice je sice „trochu z ruky“, ale zelená zahrada školy jim umožnila vystavět přírodní laboratoř.

V pondělí 18.9.2017 se desetičlenná skupinka tvořená z žáků 2.A a 3.A vydala navštívit přírodní laboratoř gymnázia v Řečkovicích. V zahradě školy byla připravena řada fyzikálních experimentů – kladka, páka, zrcadla, zvuk, elektrárny… Naši studenti předvedli, že rozhodně nejsou žádná „béčka“ a pohotově odpovídali a spolupracovali s naším průvodcem. Připravené pokusy byly interaktivní a často vyžadovaly zapojení lidského těla.

Celá akce proběhla za krásného podzimního počasí a všichni zúčastnění se shodli, že prožili příjemné dopoledne.