12. 12. 2018

Házená na Křence

Házená je velmi specifický míčový sport, vyznačující se především svou rychlostí a tvrdostí, kdy skoro každý kontakt s míčem, či protihráčem velmi pocítíte. I přesto se u nás na gymnáziu sešlo jedenáct statečných dívek, které se ve čtvrtek 6. 12. 2018 zúčastnily na hale Sokol Juliánov středoškolských her v házené. Soupeřkami jim byly studentky z Gymnázia Matyáš Lercha, Gymnázia Kpt. Jaroše a Střední průmyslové školy chemické. Turnaj se odehrál systémem každý s každým, takže jsme odehrály tři velmi těžké zápasy. Naše děvčata bojovala jako lvice. Po skvělém soustředěném výkonu celého týmu, dokázaly dva zápasy vyhrát a jeden remizovat. To nám zajistilo vítězství v městském kole a postup do kola krajského, kde se budeme moci porvat o nejlepší školu v házené jihomoravského kraje. Za tímto velkým úspěchem stojí především naše školní házenkářské opory, jmenovitě: Leona Havránková (3.B), Kamila Klementová (2.C), Ema Sošková (2.B), ale i ostatní děvčata, která házenou nehrají a do kontaktu s ní se nikdy předtím nedostala. Velmi dobře hrály a velkou měrou k našemu vítězství pomohly: Aneta Třináctá (2.C), Adéla Karásková (3.B), Adéla Neužilová (1.B), Kateřina Provazníková (1.B), Lucie Ondrová (1.B), Helena Milerová (3.B), Anna Virčíková (2.B), Veronika Němcová (1.B).

Chtěl bych poděkovat všem hráčkám za úžasný herní zážitek a skvělou atmosféru, kterou držely po celý turnaj. Budu se těšit na další super sportovní výkony našeho Gymnázia KŘENOVÁÁÁ!!!

Autor: Martin Šneidr

Zatím nebyly vloženy žádné fotky.