25. 2. 2020

Gymnázium Křenová

Obhajoba stříbrných medailí ve šplhu dívek se povedla

Ve středu 12. 2. 2020 se uskutečnilo městské a zároveň i krajské finále na střední škole polytechnické Jílova v Brně. Soutěží se jednak individuálně a zároveň se hodnotí i nejlepší týmové výkony. V loňském roce naše družstvo sestavené z prvaček předvedlo svoje kvality a skončilo na druhém místě. Proto i letos jsme vsadili na stálice ze třídy 2.B – Aďa Neužilová, Verča Němcová a Julča Marušková a tým doplnila Lucka Babušíková ze 3.C. Holky se během závodu musely vypořádat s menšími technickými problémy, kdy časomíru musely nahradit stopky. Podmínky však byly pro všechny soutěžící stejné.

Výkony většiny škol se zdály velice vyrovnané, takže jsme netrpělivě čekaly na sečtení všech výkonů. Po vyhlášení výsledků jednotlivkyň bylo jasné, která škola zvítězí i v rámci týmů. Na bedně totiž skončily všechny 3 studentky BPA Zoubkova, které jednoznačně šplhaly ze všech nejrychleji. A proto jsme měly obrovskou radost, že hned na druhém místě bylo vyhlášeno právě naše družstvo. Protože jsou holky velice dobře atleticky vybavené sportovkyně, tak jim můžeme držet palce do nadcházejících závodů v silovém čtyřboji, kde budou také obhajovat loňské stříbro.

Všem zúčastněným studentkám děkuji za reprezentaci školy a skvělou sportovní atmosféru.