27. 5. 2022

Gymnázium Křenová

Křenka opět rozčeřila hladinu Nových mlýnů wakeovými prkny

Adrenalin, voda, sluníčko. Všechny tyto příjemné věci spojuje wakeboarding, kterým se jela Křenka už poosmé bavit na vodní nádrž Nové Mlýny. Moravské moře nás v pondělí 23. května sice zpočátku uvítalo chladnějším počasím s větrem, to nám však nepřekazilo chuť napumpovat do našich těl řádnou dávku endorfinů.

Někteří studenti se akce zúčastnili již poněkolikáté a tak na velkém vleku už od rána předváděli surfařské ekvilibristiky, které gradovaly mohutnými skoky na můstcích. Nováčci se pak s atraktivní disciplínou seznamovali na menším vleku a ti šikovnější už po chvíli následovali své zkušenější kolegy na velký okruh, který všem zpočátku trochu nahání hrůzu. O tom, že se wakeboardový dýchánek opět vydařil není pochyb. Za vše mluví dojmy zástupců jednotlivých tříd:

„Wakeboarding byla jedna z nejlepších akcí, na které jsem kdy se školou byla, přestože jelo jen pár "vyvolených" a ne celá naše třída. Organizace byla jednoduchá a jasná. Finančně náročné úplně minimálně a myslím, že jsme si to užili i ti, kterým to moc nešlo. Trápilo mě snad jen to, že dráha byla přizpůsobená pouze na pravou nohu a tak jsem se nedostala ani do půlky. Hvězdiček ale 5/5 :)“ Míša, 3.D

„I přes velký zájem tento rok, jsme si wakebording užili. Drobnou komplikací bylo studené počasí a to že nás bylo hodně, tudíž trvalo trochu déle, než jsme se všichni prostřídali na malém vleku. Celkově ale skvělá zkušenost a určitě sem ještě zavítáme.“ Lucie. 3.B

„Po zkušenosti z minulého roku jsme si řekli, že lepší školní akce ještě nikdy nebyla. Opak byl ale pravdou. I přes chladnější dopolední počasí se nám tepla a sluníčka dostalo dosti. K vypůjčení byIy neopreny, i prkna pro pokročilé, což z celé akce dohromady udělalo nezapomenutelný zážitek.“ Ondra, 2.C

„Za naši třídu můžeme říct, že to byl super zážitek, který si snad zopakujeme i příští rok. I přesto, že na začátku foukalo a byla nám zima, jsme si celou akci maximálně užili.“          Tereza, 2.C

„Na wakeboardingu to bylo super. I když na tom spousta z nás stála poprvé v životě, dostali jsme se často i na velký okruh. Překonávání toho, co už jsme na trati dokázali, bylo pro všechny z nás velkou motivací posouvat se dál a dál. Jsme moc rádi za tuto příležitost a příští rok se těšíme zase.“ Eliška, 3.A

„Díky paní učitelce Hudečkové jsme měli i tento rok možnost se účastnit sportovního dne na wakeboardech. Počasí nám přálo, moc jsme si užili jak jízdy různých rychlostí, tak i adrenalinové skokánky a to vše za vzájemného povzbuzování. Bolavé svaly a spálené obličeje nám za to určitě stály.“ Kája, 4.A

"V pondělí 23. května jsme si šli poprvé v našich životech vyzkoušet wakeboarding. Sport je to náročný, ale určitě stojí za to ho zkusit. Velmi nás to bavilo a z akce si odnášíme krásné zážitky. Určitě to půjdeme zkusit znovu a třeba dokážeme přesvědčit i ostatní, aby se přidali :)." Ivča, Elda a Jarda.“ 1.A

  TAKŽE ZA ROK ZASE WAKU ZDAAAR!!!   Hudečková, Paříková