12. 12. 2022

Gymnázium Křenová

Studentské prezidentské volby

V pondělí 12. 12. 2022 proběhly na naší škole studentské prezidentské volby, kde si studenti starší 15 let mohli vyzkoušet volbu prezidenta České republiky.

Letošní účast se vyšplhala na krásných 129 studentů, kteří se během přestávek a volných hodin dostavili k volebním urnám. Sčítání hlasů bylo zpočátku napínavé, ale nakonec se jednoznačným vítězem voleb na naší škole se stala Danuše Nerudová se 47,3 % hlasů. Na druhé pozici se umístil Petr Pavel, který získal hlasy 31 % voličů. S velkým odstupem jej následovali Pavel Fischer (8,53 %), Andrej Babiš (3,9 %) a Marek Hilšer (3,9 %), Tomáš Zima (1,6 %), Jaroslav Bašta (0,8 %), Denisa Rohanová (0,8 %) a Josef Středula (0,8 %). Dva volební lístky byly shledány jako neplatné.

Děkujeme všem za účast

Vaše volební komise