13. 4. 2023

Geologická olympiáda

Geologie - trocha biologie, chemie, zeměpisu a tím pádem olympiáda pro opravdové vědecké gurmány.

Do školního kola se přihlásili hoši ze 4.A. Kluci Kaločovi a Jirka Pejčoch, který má doma dokonce vlastní sbírku minerálů.

Ve školním kole zvítězil Ondřej Kaloč, na druhém místě se umístil Šimon Kaloč a třetí byl Jirka Pejčoch.

Hoši pak společně prošli okresním kolem a postoupili do krajského kola. Bohužel kluky Kaločovy před KK postihla indispozice, tak barvy Křenky na PřF MU v areálu na Kotlářské ulici hájil sám Jirka.

A jak se mu vedlo? Parádně. Nádherné 6. MÍSTO!!! Moc gratulujeme.

Výsledkovou listinu KK GeO z Jihomoravského kraje se nám na webu nepodařilo najít. Tak alespoň fotografie výsledkovky. Jediný důkaz (vedle diplomu), že Jirka na soutěži byl a že Kaločovi postoupili také.

A protože ze soutěže nemáme žádné obrázky soutěžících, tak nám Jirka pro radost vyfotil ty nejkrásnější kousky ze svojí sbírky a vytvořil nádherné geologické zátiší.