29. 3. 2023

Tmání aneb život s depresí

Co se děje v hlavě mladého člověka, který prožívá depresi? A existuje z temného labyrintu mysli cesta ven? O tom vypráví autobiografický animovaný film režiséra Ondřej Moravce, kterého zlákala virtuální realita. Snímek byl nominován na Českého lva v kategorii animovaný film.(www.lidovky.cz) Studenti tříd 2. B a 2. D měli možnost zhlédnout film Tmání v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Brně během workshopu, který byl zaměřen právě na problematiku deprese. Za přítomnosti lektorů z řad studentů psychologie se krátce zkusili zorientovat ve svých emocích, přiblížili si depresi jako stále častější psychické onemocnění a poté se již mohli ponořit do virtuální reality – do vesnice Tmání, v níž pomáhali režisérovi filmu a současně vypravěči příběhu bojovat s depresí. Tento ojedinělý zážitek pak opět probrali s lektory a snad si i odnesli naději, že deprese není překážkou pro plnohodnotný život.