16. 12. 2022

Naše úspěchy v krajském kole piškvorkového turnaje

V posledním listopadovém týdnu se konala krajská kola piškvorkového turnaje v kategorii ZŠ i SŠ na Gymnáziu na třídě Kapitána Jaroše v Brně.

Ve středu 30.11. se do Brna sjely nejlepší piškvorkové týmy z jihomoravských středních škol. Celou dobu se držela nahoře Jaroška 2, GML Æ a Gykovy0, ale náš tým 4B C5 99 65 6E 6B 61 ve složení J. Zbončák 2.B, L. Zaduban 5.A, J. Sochor 6.A, J. Makovský 5.A, O. Buňka 6.A jim šlapal na paty. Bylo tu mnoho napínavých momentů, které studenty stály spoustu sil a trpělivosti. Naše Křenka v hexadecimální soustavě 4B C5 99 65 6E 6B 61 nakonec získala nepopulární 4. místo v krajském kole, za které týmu gratulujeme!

V pondělí 28.11. se sešlo 23 týmů ze základních škol Jihomoravského kraje se snahou dostat se na 4 postupová místa do Grandfinále v Brně. Týmy se snažily ze všech svých sil, ale švýcarský systém přece jenom po pěti hodinách odhalil vítěze a postupující. Těmi byly týmy NERF MINER ze ZŠ Sirotkové, Antonka 9B ze ZŠ na Antonínské, Bzenec z Hodonína a 1+1=3 z Gymnázia v Blansku. Naši Primáti ve složení Nela Horáková, Khac Ha Nguyen, Jakub Kříž z 1.A skončili na 8. místě.