22. 10. 2022

Gymnázium Křenová

15. Memoriál Jaroslava Kadlece v šachu

V úterý 18.10.2022 se konal šachový turnaj, kterého se účastnilo 42 šachistů. Šachovému turnaji bylo věnováno celé dopoledne a uskutečnilo se během něj 7 kol. Ze začátku se jednalo o náhodný výběr hráčů, ale postupem času se jednotlivé šachové partie obtížnostně vyrovnávaly díky švýcarskému systému s doplňkovým kritériem „buchholz“, které zohledňuje kvalitu soupeřů, s nimiž hráči hráli. Jakub Sochor, 6.A, vyhrál všechny zápasy a suverénně obhájil své první místo z předchozího roku. Překvapením turnaje byl Honza Čepil, 2.D, který prohrál pouze jeden souboj a dostal se na 2. místo, čímž posunul úspěšné šachisty z minulého roku. Maxmilián Svěrák, 4.B, získal 3. místo v turnaji a Martin Vévoda, 4.D, obdržel bramborovou medaili. V tabulce s nejlepšími deseti šachisty z Křenky si můžete všimnout, že máme v 1.D silnou šachovou trojici. Bude zajímavé sledovat turnaj v příštím roce po odchodu maturantů.