26. 6. 2021

Takhle se píše historie zlatým perem aneb neuvěřitelný výkon našich chemiků nejen v krajské úrovni

Na tomhle místě bych chtěla přede všemi poděkovat Hance Kosíkové, bez jejíž pomoci by se mi nikdy nepodařilo sestavit tým snů, který letos reprezentoval Křenku na chemické olympiádě. Hanička motivovala děcka k odborným soustředěním, přednáškám a vytvořila partu, která táhne za jeden provaz a jako hurikán se prohnala skrz všechna kola chemické olympiády.

Ale začněme pěkně od začátku…

Školního kola kategorie A se zúčastnilo 5 soutěžících. Je to neuvěřitelné číslo, protože na řadě škol v této kolonce zůstává pusto a prázdno. Nejen, že tato pětice absolvovala školní kolo, ale skrz krajské kolo se probojovala až do NÁRODNÍHO KOLA! Neuvěřitelné emoce provázely všechny, kdo tuto jízdu sledovali.

ŠKOLNÍ KOLO:

Hana Kosíková                  - 1. místo            (87,75 b)

Jakub Sochor                    - 2. místo            (87,32 b)

Lukáš Volejníček              - 3. místo            (73,77 b)

Natálie Kumanová           - 4. místo            (64,04 b)

Markéta Protivánková      - 5. místo            (59,34 b)

KRAJSKÉ KOLO:

Jakub Sochor                    - 1. místo            (85,18 b)

Hana Kosíková                 - 2. místo            (74,15 b)

Lukáš Volejníček              - 3. místo            (68,97 b)

Markéta Protivánková      - 6. místo            (54,68 b)

Natálie Kumanová           - 10. místo          (40,55 b)

Ano, je to tak, není to překlep. Křenka v krajském kole nejtěžší kategorie ChO získala 1., 2., 3., 6. a 10. místo!!! Tohle je sen každého učitele, který připravuje děcka na soutěž a já vám všem ze srdce děkuji, že jsem jej mohla prožít. DĚKUJI!

NÁRODNÍ KOLO:

Jakub Sochor                    - 4. místo            (79,84 b)

Hana Kosíková                 - 7. místo            (71,05 b)

Natálie Kumanová           - 15. místo          (56,75 b)

Lukáš Volejníček              - 18. místo          (56,46 b)

Markéta Protivánková      - 30. místo          (50,43 b)

V národním kole se ukázalo to, co jsme čekali, že chemici z naší školy jsou připraveni bojovat a porazit i na vyšší úrovni. Kuba a Hanka předvedli, že jsou ve formě a následně je nejen oba dva, ale i Natku a Lukáše, čekalo výběrové soustředění na mezinárodní chemickou olympiádu (IChO).

A jak to dopadlo? KUBA postoupil na MEZINÁRODNÍ CHEMICKOU OLYMPIÁDU a Hanka je náhradník!

Držme Kubovi palce na přelomu července a srpna. Kdyby byl svět zdravý, tak Kuba poletí do Japonska, ale protože tomu tak není, bude se ICHO realizovat on-line.