21. 11. 2019

Všichni chemici z Křenky postupují do kraje!

Již tradičně se v listopadovém termínu koná školní kolo chemické olympiády kategorie A. Letošní ročník byl na soutěžící nejbohatší, co moje paměť sahá (a nejen moje). Tuto nejtěžší kategorii chemické olympiády řeší jen ti nejlepší a nejzarputilejší chemici. Letos se sešlo pět nadšenců ze čtyřech různých ročníků a pěti různých tříd. Přestože je kategorie A určena primárně pro maturanty, mohou se jí zúčastnit i soutěžící mladší. V našem týmu snů byl jen jeden maturant a nejmladší soutěžící je z prvního ročníku.

A že přeháním, že máme na Křenové tým snů? Jak jinak označit pětici studentů, kteří všichni postoupili do krajského kola a ještě s nejvyšším bodovým ziskem ve školním kole ze všech škol Jihomoravského kraje.

A kdo nás bude 6. 12. 2019 na krajském kole reprezentovat?

1. Hanka Kosíková (5.A) - ve školním kole získala 144,75 bodů ze 160 možných
  2. Lukáš Volejníček (4.A) - 135,8 bodů
  3. Kája Jílková (3.B) - 112,35 bodů
  4. Šimon Roubal (6.A) - 106,95 bodů