6. 11. 2019

Vzdělávání pro budoucnost - MSV v Brně

V minulém školním roce začala prostřednictvím volnočasového programu PoŠkole spolupráce našeho gymnázia s firmou Yamazaki Mazak, Frentech Aerospace a Ústavu konstruování VUT v Brně. Studenti se v rámci přednášek dozvěděli novinky z oblasti 3D tisku nebo čím se zabývá strojní inženýrství a jak se postupuje při vývoji nových strojů.

V rámci navázané spolupráce jsme se zapojili do veřejné debaty společnosti Yamazaki Mazak na téma Vzdělávání pro budoucnost, která se konala během Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Naši studenti Jiří Čaďa a Kristýna Geierová z 5.A diskutovali s řediteli technických firem a ředitelem Ústavu konstruování VUT na téma povinná státní maturita a představili svou zkušenost s podporou technického vzdělávání během jejich studia. Krátký sestřih z hodinové debaty můžete vidět na následujícím videu.