23. 3. 2019

Gymnázium Křenová

Holky z Křenky vybojovaly stříbro v soutěži družstev ve šplhu na tyči a v silovém čtyřboji

Po delší době se na škole potkaly dívky s výbornými výsledky ve šplhu i s velmi dobrými atletickými předpoklady pro silový čtyřboj. Nejprve se dívky účastnily závodů ve šplhu čtyřčlenných družstev. Každá závodnice má čtyři pokusy a nejrychlejší výkony tří lepších závodnic se poté sečtou dohromady. V tomto závodě jsme neměly pouze na Bezpečnostně právní akademii a děvčata skončila na krásném druhém místě. Sestava: Adéla Neužilová 1.B, Veronika Němcová 1.B, Julie Marušková 1.B, Iveta Zaděláková 4.E Závody v silovém čtyřboji obsahují disciplíny - šplh na tyči, trojskok z místa, hod 3 kg míčem vzad, sedy lehy na 60 sekund. Gymnázium Křenovou reprezentovaly rovnou dva týmy. Tým A tvořily dívky pouze ze třídy 1.B. A tým B dívky ze starších ročníků. Holky z obou týmů předvedly ve svých výkonech své maximum, navzájem si fandily a vytvořily skvělou sportovní atmosféru. Mladice z 1.B zvládly velmi vyrovnané výkony ve všech disciplínách a skončily obdobně jako v závodech ve šplhu stříbrné za Bezpečnostně právní akademií. Adéla Neužilová si navíc vybojovala i třetí místo v individuálním závodě. Holky se svými výsledky probojovaly na republikové finále, kterého se bohužel nebudeme moci zúčastnit. Doufám, že příští rok holky opět zopakují úžasné sportovní výkony a republika nám už neuteče. Sestava tým A: Adéla Neužilová, Veronika Němcová, Julie Marušková, Kateřina Provazníková Sestava tým B: Anna Virčíková 2.B, Leona Havránková 3.B, Iveta Zaděláková 4.E, Tereza Mezníková 4.E Autorka: Hana Odvárková