17. 9. 2018

EDULARP 3.C a 1.A

Studenti 3.C i 1.A dostali příležitost zažít "na vlastní kůži" situaci, která nastala po spáchání atentátu na korunního prince Františka Ferdinanda d´Este. Atmosféru sarajevské ulice, policejního komisařství i vídeňských politických jednání s císařem Franzem Josefem prožívali žáci v rolích bosenských atentátníků, rakousko-uherských vyšetřovatelů, nezávislých novinářů i vrcholných evropských diplomatů a státníků.

Podaří se Srbům splnit podmínky rakousko-uherského ultimáta, nebo zůstanou politici podunajské monarchie neoblomní? Začne Rusko mobilizovat? A co na to německý kancléř či velvyslanec Francie? Vypukne nakonec Velká válka?

O tom všem v pondělí 4. června a úterý 5. června rozhodovali právě žáci 3.C a 1.A během didaktické hry EDULARP, kterou pro ně v rámci svého studia na pedagogické fakultě připravila absolventka našeho gymnázia Michalela Prášilová. Tímto Míši i jejím kolegům děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Autorka: Magdalena Halová