23. 1. 2018

Studenti semináře dějepisu ukončili výstavu Brno - město s duchem bauhausu na letišti v Tuřanech

V úterý 23. ledna studenti semináře dějepisu z 3.B,D,E navštívili výstavu Brno – město s duchem Bauhausu na letišti v Tuřanech.

Výstavou nás provedl Mgr. Zdeněk Musil, který k naší návštěvě napsal:

Netradiční derniéra brněnského funkcionalismu!

Studenti třetích ročníků Gymnázia Brno Křenová se zúčastnili netradičně pojatého ukončení výstavy o brněnském funkcionalismu na Letišti Brno. Derniéra projektu "Brno - město s duchem Bauhausu", se vlastně stala symbolickým vysláním projektu do světa v rámci oslav 100 let od vzniku Československa. "Gymnazisté tak svým patriotismem podpořili snahu autorského týmu o prezentaci ikonické architektury Brna ve světovém měřítku", potvrdil Zdeněk Musil, předseda spolku. Výstavu vidělo v odletové hale, během tří měsíců, na 30 tisíc lidí. Letecky nyní zamíří do Berlína, Soluně a Tokia. Výstava, která "LETÍ SVĚTEM", opouští Brno!

Zdeněk Musil

Derniéry se zúčastnili i novináři z brněnský deník.cz: brnensky.denik.cz

Studenti se seznámili s významnými architekty období první republiky a jejich stavbami.

Dozvěděli se hodně zajímavého o osudech některých staveb, hlavně vily Stiassni, kterou navštívíme na jaře.

Autorka: Olga Hladká

Foto: Zdeněk Musil a deník.cz