9. 2. 2016

Dějepisný seminář navštívil Lídu Baarovou

Po Vánocích přišly studentky dějepisného semináře s návrhem, jestli bychom nemohli jít v rámci semináře do kina: "Od února dávají Lídu Baarovou a když bereme ty kapitoly z dějin Československa..."

Vše se podařilo domluvit, a tak jsme se v úterý 9. února úderem 18. hod. sešli před kinem Lucerna. Za pár minut se kinosál zaplnil a my se nechali vtáhnout do napínavého a pohnutého životního příběhu jedné z nejslavnějších českých hereček. Její stoupající hvězda nás dovedla až do nejvyšších pater říšské politiky, s jejím pádem jsme zase mohli nahlédnout do věznice mezi kolaboranty a zrádce.

Když film skončil a my čekali ve foyer, "než pojede šalina", nikomu z nás nebylo do řeči. Jindy štěbetající hlouček studentů ztichl a každý si v duchu přehrával skvěle herecky ztvárněný a silný příběh, na jehož pozadí se tříštilo sklo Křišťálové noci a zuřila 2. světová válka.