8. 4. 2015

Boj o vítězství v krajském kole chemické olympiády!

Ve středu 8. dubna 2015 proběhlo krajské kolo chemické olympiády kategorie C. Z naší školy postoupili Vítězslav Halašta (4.A), Filip Ilkanič (4.A), Jiří Volánek (3.A), Klára Odstrčilová (3.A) a Barbora Smutná (1.D). Tým gymnázia Křenová patřil k nejpočetnějším. Vzhledem k tomu, že Víťa v minulém ročníku ChO kat. C získal 2. místo, všichni doufali v jeho vítězství. Ostatní měli také velmi dobře našlápnuto a očekávali jsme slušné umístění v konkurenci dalších 37 soutěžících.

V krajském kole nakonec soutěžilo „jen“ 41 studentů, protože Barča Smutná onemocněla.

Před vyhlášením výsledků byli Vítězslav Halašta a Klára Odstrčilová vyzváni společně s dalšími dvěma soutěžícími k losování, neboť došlo k bodové shodě a nebylo možné jiným způsobem určit jednoznačné pořadí. Nervy to byly strašné, protože všichni tušili, že Víťa si losuje poměrně vysokou pozici… Losem si ovšem vytáhl nižší umístění proti konkurentce, netušil však jaké… Při vyhlášení výsledků vyšlo najevo, že Vítězslav Halašta losoval o první místo, neboť měl bodový zisk stejný, jako vítězka Lenka Karpíšková – 98 bodů ze 100! Přestože má Víťa na diplomu 2. místo, pro nás je vítězem a moc gratulujeme!

Umístění soutěžících gymnázia, Brno, Křenová 36:

1. místo Vítězslav Halašta počet bodů – 98
  2. místo Jiří Volánek počet bodů – 90
  3. místo Filip Ilkanič počet bodů – 87,5
  4. místo Klára Odstrčilová počet bodů – 80,5
Kompletní výsledkovou listinu naleznete zde.