KŘENKA CUP 2014

Křenka Cup 2014 po 15 letech s malými novinkami v organizaci a s velkými změnami na stupních vítězů….

      Tento velice populární volejbalový turnaj se svým počtem konání pomalu začíná řadit mezi brněnské sportovní legendy. Ani letošní ročník rozhodně nezklamal a o dramatické souboje pod vysokou sítí během celého turnaje určitě nebyla nouze. Vše probíhalo podle zavedených a lety ověřených pořádků a pravidel, tedy ve skupinách každý s každým, dále pak vítěz a druhý postupují do vyřazovací části turnaje, tzv. play-off. A pro poražené týmy ze základních skupin v tuto chvíli turnaj bohužel končíval. Proto si letos organizátoři soutěže dovolili přijít s malou novinkou a snad i vylepšením. Týmy na třetích a čtvrtých místech v základní části soutěže se probojovali poprvé po 15 letech do vyřazovacího systému play-down a zahráli si o pořadí na 9.-14. místě.Vítězem malého finále se stala sympatická dvojice Martin-Gábina, která hrála za 3.C.

     A nyní už k těm nejslavnějším. Pro krásné 4. místo a trošku nepopulární bramborové medaile si letos doputovala dvojice ze 3.B Pepi-Jiřka. Pro třídního Pepu to byl bez nadsázky famózní comeback po 2 letech/problémy s koleny-pozn.redakce/. Jeho spoluhráčka patří už léta k oporám křenovského dívčího volejbalu a její výkony na palubovce byly oslavou bojovnosti, přehledu, techniky a herní chytrosti, tedy všeho, co patří k  arzenálu opravdových mistryň svého svého oboru. Bronzové medaile si letos z rukou ředitele gymnázia převzala už tradiční dvojice Pája-Mates/6.A6/. Oba hráli pohledný voliš, Mates možná o trošičku pohlednější a stylovější a vůle po vítězství, která je už léta zdobí jim v tomto roce zajistila 3. místo. Populární stříbrný pár V+V z volejbalové líhně třídy 4.E neboli pár Vlasta-Vojta rovněž patří k stálicím křenovského sportu. Celým turnajem prošli poměrně suverenně a bez zaváhání a klopýtli jen jednou a to až ve finále. Ale právě toto zakolísání je stálo kýžený titul. Nutno ovšem sportovně přiznat, že na celkové vítěze Křenka Cupu 2014 zkrátka neměli. Volejbalová dvojka z 1.D Vlaďka-Dan byla letos fakt dost „krutá“, prostě povedený páreček.

     Dan trošku připomínal volišového zabijáka s tváří nevinného andílka. Jeho naprosto precizní, strojová a skoro až bezchybná hra soupeře často odsuzovala do role pozorovatelů. Vlaďka nezůstávala o nic pozadu, její matematicky přesné nahrávky i příjem podání byly také naprosto skvělé.No a když se to dalo dohromady, tak ně holt nikdo neměl. (možná jen lonští vítězové Bára-Igor, ale Igor bez bederních bolestí a aspoň o 5 let mladší. A i tak nevím, nevím, nevím… pozn.redakce).Takže veliká gratulace vítězům a klobouček dolů!!!

     A úplným závěrem poděkování všem účastníkům turnaje za předvedené výkony, rozhodčím za výdrž a trpělivost. Kolegyni Pavle za kvalitní přípravu celého podniku, mravenčí zákulisní práci, přehledné rozpisy a tabulky, které už jsou skoro pověstné. Křenka cup 2014 skončil, ať žije ročník 2015!!!

Autor článku: Mgr. Igor Pánek