9. 1. 2014

Krajské kolo chemické olympiády

Gymnázium Křenová mělo opět tu čest nabídnout svoje prostory chemické sekce k pořádání krajského kola chemické olympiády. V letošním jubilejním 50. ročníku ChO, bylo krajské kolo kategorie B posunuto již do lednového termínu, neboť se mimořádně koná i celostátní kolo v této kategorii. Ve čtvrtek 9. ledna 2014 se sešlo 34 postupujících studentů z Jihomoravského kraje v Multimediální učebně 2, kde byli soutěžící přivítáni nejen předsedkyní Jihomoravské komise chemické olympiády RNDr. Valerií Richterovou, Ph.D., ale i ředitelem gymnázia Mgr. Miroslavem Markem. Po rozdělení do pracovních skupin se olympionici odebrali do laboratoře chemie, případně začali řešit teoretické úlohy. Po několikahodinovém pracovním maratonu byli všichni soutěžící odměněni nejen obědem, ale i diplomem, upomínkovými předměty a periodickou tabulkou. Vítězové navíc obdrželi i knižní cenu a poukázku do knihkupectví. A jak dopadli naši soutěžící? Přestože je kategorie B určena pro studenty především 3. ročníku vyššího gymnázia, našli se zájemci o tuto soutěž pouze ve třídách 4.A a 2.C.  Naši studenti se připravovali opravdu poctivě. Zadaná témata z anorganické i organické chemie se ještě v hodinách chemie vůbec neprobírala - neztratili motivaci, tvrdě pracovali a ze školního kola postoupili až do kola krajského, kde reprezentovali naši školu. Roman Gröger – získal diplom za 10. místo Aneta Benešová, Bohuslava Relichová, Petr Slávik a Hana Pustinová – si odnesli diplom za účast. Gratulujeme!