Průvodce mladého člověka Reprezentačním plesem Gymnázia Křenová

Dnes už víme, že by bylo lepší takového průvodce vydat ještě před dnem D (tedy 1. březnem 2013), kdy se historicky první ples organizovaný Klubem absolventů konal, přesto však věříme, že i zpětně bude inspirativním rádcem všem, jejichž srdce s námi hodlá zaplesat příští rok…

Kapitola 1 – Jak na ples?

Na Stadion na Kounicově ulici se dá dojít z centra města i pěšky. Předpokládáme však, že krásně oděné dámy v elegantních botičkách tuto trasu cupitat nebudou, když je navíc čeká večer plný tance! Trolejbusová linka však staví téměř u vchodu, takže není proč zoufat. Navíc, když dámě nabídne rámě ten správný muž (navíc ve společenském oděvu), překonáte i těch několik schodů, které vás dělí od večera V.

Kapitola 2 – Co na plese?

Standardem dobrého plesu je nadstandardní doprovodný program. Zahájili jsme dvojím předtančením republikových mistrů ve standardních tancích juniorské i seniorské kategorie. Výkony manželů Lenky a Zdeňka Přibylových a Elišky Smutné a Petra Lišky byly opravdu ohromující. Po krátkém plesání na hudbu kapely Na šikmé ploše se představila „divočejší“ taneční produkce, letos v režii skupiny Beat Up. Umělecký program doplnila rovněž brněnská zpěvačka Soňa Konečná.

Kromě (výše uvedených) kulturních bodů k programu plesu již tradičně patří velké slosování o ceny, zkrášlování na stánku Mary Kay a letos nově i „něco pro absolventy“.

Kapitola 3 – Co na plese ne?

Překvapivě ne všichni si uvědomují, že vstupné na ples je hlavním příjmem a hradí se z něj opravdu většina nákladů. Kvůli padělání vstupenek (a razítka školy) jsme tentokrát policii nevolali, vzhledem k pozdějšímu „toaletnímu incidentu“ však víme, že účastníky, kteří nejsou ochotni respektovat základní pravidla slušnosti, na našem plese nechceme…

 

Kapitola 4 – Co po plese?

Po plese už je to jednoduché – nejprve poděkování sponzorům, bez jejichž pomoci by se nám vše organizovalo složitěji:

A hned poté odkaz do fotogalerie, kde si můžete prohlédnout, jak vám to slušelo…

Tolik krátký průvodce, těšíme se na všechny na dalších akcích pořádaných Klubem absolventů!