3. 11. 2011

Výstava Futuristické město

Ve čtvrtek 3. 11. 2011 se uskutečnila vernisáž výstavy studentských prací na téma FUTURISTICKÉ MĚSTO v Galerii Koridor. Pěvecký sbor naší školy na ní zazpíval a zahrál tři skladby na schodišti ve staré budově gymnázia.

Futuristické město je projekt, na kterém jsme intenzivně pracovali v předmětu výtvarná výchova zhruba čtvrt roku. Od počátečních návrhů, inspirovaných kulisami sci-fi filmů (např. Metropolis nebo Pátý element), jsme se dostali k výsledným malbám, které se snaží zachytit naše představy o tvarech a barvách architektury budoucnosti. Některé s přesností sledují geometrii a strukturu stavby, jiné víc podléhají výbojům fantazie a v důsledku toho stylizují téma do podoby charakteristické pro ilustraci. Omezené barevné spektrum (při barevném zpracování jsme používali dvě, nejvýše tři barvy) dává vyniknout tajemné atmosféře snu o městech, které existují jako fikce na našich výkresech, ale možná už se jejich siluety rýsují v nepředvídatelné budoucnosti.

[pe2-gallery class="gallery alignleft" ] [/pe2-gallery]