29. 3. 2010

LOUANGE DU MAL (Festivadlo 2010)

26. března 2010 byl zahájen 14. ročník Festivadla, což je český festival francouzského divadla. Festival je to mezinárodní, kromě českých studentů se jej tak zúčastnili např. i hosté z Ruska nebo Rumunska. Po několika krásných francouzských písních byla se svým divadelním představením jako první na řadě naše 2. C. Pod vedením paní profesorky Jiráčkové a pana Henriho Noubela jsme společně stanuli na prknech divadla Polárka a předvedli zde svůj herecký, pěvecký a pohybový talent.    Obecenstvo mělo možnost zhlédnout dramatický muzikál plný žárlivosti, pomluv a intrik; podařilo se nám tak dotknout témat, která jsou v dnešní době stále stejně aktuální, jako byla v prostředí 30. let, během kterých se naše hra Louange du mal (Chvála zla) odehrává. Autorstvím hry, kterou jsme ztvárnili, se nepyšní žádný světoznámý umělec let minulých či současných, nýbrž starší sestra jedné z našich spolužaček, Markéta Zavřelová. Velkou chválu pak u tzv. „table ronde“ sklidila vynikající choreografie našich tanečních čísel, kterou vytvořila Veronika Zbořilová s pomocí Martina Vespalce (oba jsou nepostradatelnými členy našeho třídního kolektivu).    Naše mnohaměsíční snažení publikum odměnilo bouřlivým potleskem. Už teď nedočkavě očekáváme další příležitosti ke ztvárnění nových rolí a těšíme se na další ročník Festivadla.

Michaela Teličková, 2.C

[pe2-gallery class="gallery alignleft" ] [/pe2-gallery]

Zatím nebyly vloženy žádné fotky.