17. 10. 2007

Anglické divadlo - Harry Potter and The Magic of Songs

Žáci třídy 4.D nacvičili pod taktovkou paní profesorky Kočí anglické divadlo na téma Harry Potter. Protože nebylo možné zahrát „Potterovskou mánii“ podle knižních dílů, přišli herci s vlastním nápadem - muzikálem, tedy s divadlem a písničkami. Během září se poctivě zkoušelo a vznikalo postupně celé představení. Výsledek tvrdé dřiny žáků byl možný shlédnout v rámci oslav 100. výročí našeho gymnázia, a to ve středu 17. října 2007 v Salesiánském středisku mládeže v Líšni. Hlavní postavou příběhu byl samozřejmě čarodějný učeň Harry a jeho dva nejlepší kamarádi, Ron a Hermiona. Během představení se na divadelních prknech objevily také další postavy z knihy, jako např. neoblíbený profesor Snape, pomatená profesorka magie a samozřejmě Harryho úhlavní nepřítel Lord Voldemort. Celou atmosféru muzikálu podtrhl čarodějný pěvecký sbor a kapela, která zpěváky doprovázela. Divadelní představení trvalo necelou hodinu a výsledek? Vynikající, alespoň ze strany herců a podle ohlasu publika, takže se můžeme těšit, že si třeba ještě jednou někde toto divadelní představení zahrajeme.

[pe2-gallery class="gallery alignleft" ] [/pe2-gallery]

Kateřina Pelcová, 4.D

Zatím nebyly vloženy žádné fotky.