100 let školy, 100 km na in-line bruslích na cyklostezce u Olympie

V úterý 5.6.2007 se studenti a také někteří profesoři rozhodli ujet 100 km na kolečkových bruslích. Jednalo se samozřejmě o štafetový způsob. Účastníci byli rozděleni do 4 skupin po 2-5 lidech. Jezdilo se na 8,5 km úseku, každá skupina ho postupně absolvovala 3 krát a poslední zkrácený úsek do 100 km pak jeli všichni účastníci společně.
Celá akce začala v 8.30 na parkovišti u nového baseballového stadionu v Komárově. Slavnostního startu se zúčastnil i zástupce ředitele školy prof. Špaček, který jel na kole v čele malého bruslařského pelotonu. Pak už následoval ostrý start a na trať vyrazila první skupina studentů. Konání slavnostního a pak ostrého startu si pořadatelé akce dovolili převzít od zkušenějších kolegů z podobných akcí na Tour de France a Giro de Italia /pro sportovní „neználky“ jsou to 2 nejslavnější cyklistické etapové závody na světě/. Pak už následovala jen tvrdá a poctivá bruslařská dřina a přesně za 4 hodiny a 30 minut bylo hotovo!!! Na závěr ještě hromadné foto účastníků, láhev sektu na oslavu a pak už krásný pocit z dobrého sportovního výkonu.
Celou štafetu organizačně zajistili studenti z 5.A8 pod laskavým vedením prof. Kubíka, kteří byli jednak zapisovatelé na obrátkách a také fungovali jako cyklistické spojky /hlášení případných úrazů, jízda v čele skupiny a hecování, nošení nápojů, tatranek atd./. Během akce se také rozdávaly připravené kalendáře s logem školy, které ostatním bruslařům, cyklistům a všem kolemjdoucím připomínaly, že náš „gympl“ tady stojí už rovných 100 let!!!
Na závěr přejeme naší škole dalších úspěšných 100 let a sportu zdar a in-line bruslení zvláště!!!

Za školu bruslili:
3.A8 – Chmela, Lacinová, Laslová, Štěpánek
1.B4 – Havel, Odehnalová, Synáková, Šidlová
3.D4 – Koželuhová, Šmídová, Trávníček, Zoubková+Havlíčková z 6.A8
kantoři- Hudečková, Kubík, Pánek
Fotografie z akce si můžete prohlédnout ZDE.