19. 10. 2006

Návštěva Štětína

V týdnu od 16. do 24. 9. opět proběhla výměna mezi naší školou a štětínským Lyceem Mieszka I. Tentokrát jsme byli my v Polsku.    V neděli v pět hodin ráno jsme přijeli do Berlína. Prohlédli jsme si část města – Braniborskou bránu, ulici Unter den Linden, prošli jsme místy, kde dříve stávala Berlínská zeď, a navštívili jsme i Reichstag – budovu německého parlamentu. Odpoledne jsme odjeli do Štětína. Štětínští nás vyzvedli na nádraží a ubytovali v rodinách. Večer jsme strávili v místním klubu, během druhého dne jsme si prohlédli školu a město. V úterý jsme opět jeli do Berlína. Hodinu jsme strávili v Pergamonmuseu, potom jsem dojeli vyhlídkovým autobusem kolem Reichstagu, Kongresové haly, Charlottenburgu, Siegessäule až ke Gedächtniskirche. Tam jsme si dali rozchod. Večer jsme se vrátili do Štětína a druhého dne jsme jeli k moři. Tam jsme sportovali a zpracovali projekt o Německu. Také jsme se projeli lodí. V pátek jsme se vrátili do Štětína, pěkně si užili poslední večer a v sobotu jsme opět jeli domů.