27. 2. 2006

Výměna Štětín-Brno

V týdnu od neděle 19. do pátku 24. února 2006 nás navštívilo téměř 20 žáků z našeho partnerského lycea ve Štětíně. „Svého Poláka“ si každý z nás vyzvedl v neděli na Hlavním nádraží v Brně a dovezl domů. Tam se však dlouho nezdrželi, neboť se již v úterý stěhovali do hotelu Terasa v Jedovnicích, kde jsme dohromady zpracovávali projekt o Rakousku a srovnávali naše vlasti. Mimo to jsme podnikli výlety – jeden do termálního aquaparku v Laa an der Thaya a druhý do Rudického propadání. Ve čtvrtek jsme se opět přesunuli do rodin a ve školní sborovně jsme prezentovali naše projekty. Večer jsme měli párty na rozloučenou. V pátek odpoledne jsme se s polskými přáteli rozloučili. Všichni už se těšíme, až se v září podíváme pro změnu my do Štětína.