18. 6. 2005

Náš školní výlet

Po domluvě se spolužáky a panem profesorem Trávníčkem jsme ve čtvrtek 18. června zahájili náš dvoudenní výlet na Tři Studně. Výchozím bodem naší výpravy se stalo Nové Město na Moravě, kam jsme se dopravili vlakem.     Na náměstí nám zachutnala zdejší zmrzlina, která byla lákadlem malé cukrárny, ale bohužel v Novém Městě se nenacházel cíl cesty, a proto jsme pod vedením paní profesorky Mundlové opustili centrum a vykročili směrem k turisty vyhledávanému hotelu Ski. Ten nám posloužil jako útočiště k odpočinku, ale jen na chvíli, protože Tři Studně byly ještě v nedohledu. Někteří navrhovali, abychom tady zůstali, ale požadavek se neschválil. A tak přišel na řadu dlouho očekávaný kopec. Ale my, zdatní turisté připraveni na nejhorší, jsme ani tentokrát nepodlehli nátlaku a kopec s úsměvem vyšlápli.     Cestou necestou, lesem nelesem jsme nakonec přece jen stanuli před táborem a spokojeni se ubytovali v chatkách. Ale žádný odpočinek! Chvíli si zahrát volejbal, fotbal, potom se projít krajinou zdejší přírody a nakonec nanosit dříví a přichystat potřebné na večerní táborák     Celé dva dny se zpívalo a hrálo na kytary, panovala dobrá nálada a nám přišlo líto snad jen to, že vše uteklo jako voda a nás čekala opět cesta zpět do Nového Města a vlakem do Brna. S krásnými vzpomínkami na dva dny plné pohody se budeme těšit, až se příští rok vydáme zase na milý školní výlet někam, kde nám bude moc dobře.

1.D