25. 2. 2024

Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje

Studenti třetích ročníků biologického semináře měli jedinečnou příležitost navštívit prostory Zdravotnické záchranné služby v Brně Bohunicích. Během návštěvy se dozvěděli o důležitosti rychlé a přesné reakce v záchranářských akcích, stejně jako o výzvách, kterým tito profesionálové čelí každý den.
Součástí exkurze bylo představení všech současných záchranářských vozidel. Studenti také měli možnost nahlédnout do výukového centra, kde se mladí lékaři učí, jak pracovat v krizových situacích. V rámci nepřetržitého provozu byli svědky každodenní práce dispečinku a několika výjezdů k akutním případům.
Prohlídku si všichni velice užili a byla přínosná nejen pro ty, kteří by dále chtěli pokračovat ve studiu medicíny.

Aneta Stračárová

Na fotografii: studenti BiS z 3.C a 5.A & Lenka Ryšavá