Proč na Křenku?

Do školy s chutí

Tradice a progrese

Křenka je škola s více jak 115letou tradicí. Máme tak za sebou pestrou historii, ale je to hlavně budoucnost, na kterou se soustředíme. Vše, co jde, řešíme online. V hodinách používáme výukové aplikace jako Kahoot a Quiziz, applety a simulátory v oblasti fyziky a biologie a v rámci kroužku Křenka Hub tě seznámíme s řadou moderních technologií, budeš pracovat s 3D tiskárnou, Arduinem, drony. Křenka tě připraví na bezpečný vstup do moderního světa. V rámci kybernetické bezpečnosti se naučíš chránit své osobní údaje a rozpoznat podvodné stránky.

Křenkafamily

Je pro nás důležité, aby se studenti vraceli do školy rádi. Pro tu naši je typický lidský přístup a rodinná atmosféra. Učitelé budou věnovat tvým dotazům a potřebám stejnou pozornost jak během výuky, tak mimo ni. Na pečující prostředí rádi vzpomínají i naši absolventi, se kterými se můžeš setkat i ty v rámci projektu PoŠkole. Staň se důležitou součástí Křenkafamily, užij si společné akce, jako např. každoroční Studentskou Flédu, nebo s námi vyraz na začátku prázdnin na společnou zahraniční exkurzi.

Školní aktivity

Baví tě zpívat, ale cítíš, že už tě akustika sprchového koutu limituje? Můžeš se přidat do našeho pěveckého sboru. V repertoáru máme písně různých žánrů od spirituálů přes lidové písně až po moderní skladby.

Pokud bys raději předvedl svůj talent na papíře, bude tě zajímat náš úspěšný studentský časopis Křenoviny. Své uplatnění tu najdou nejen ti, co vládnou slovem, ale i šikovní fotografové a grafici.

Pro technicky zaměřené studenty máme k dispozici kroužek Křenka Hub, kde si budete moci vyzkoušet práci s 3D tiskárnou, platformou Arduino, drony či prvky robotiky.

Ti nejzvídavější studenti u nás rádi zůstávají PoŠkole. Můžou se tak setkat s odborníky (mezi nimiž jsou i naši bývalí absolventi) a rozšířit si obzory v různých oborech. V rámci PoŠkole můžeš zajít i na Geokecy.

Pokud jsi aktivní a dění kolem tebe ti není jedno, projdi volbami do Studentského parlamentu a podílej se na chodu a směřování školy, můžeš organizovat akce a získat tak nové dovednosti a schopnosti.

Jestli si rád hledáš výzvy, chceš se posouvat dál a nestát na místě, pracuj na sobě a získej mezinárodní cenu vévody z Edinburghu. Přijď za námi do DofE

115+ let
se pod jednou střechou snoubí tradice s progresivním přístupem
volitelných seminářů v nabídce pro maturanty
maturantů šestiletého studia získalo jazykový certifikát DSD II úroveň C1

Kdo tě bude na Křence učit?

U nás se potkáš s učiteli, kteří mají různorodé zájmy.  Podílejí se na vysokoškolském vzdělávání. Znají prostředí brněnských univerzit. Věnují se svému oboru i mimo školu. Neustále se vzdělávají a rozvíjí v řadě oblastí. Věnují se digitálním technologiím. Naši učitelé jsou členové různých profesních a oborových sdružení, organizací a realizují projekty na krajské i (nad)národní úrovni. Jsou autory výukových a testových materiálů, podílí se na tvorbě učebnic. V případě potřeby jsou naši učitelé připraveni kvalitně provádět distanční výuku. Mají zkušenosti s pedagogickou praxí v zahraničí. Jsou mezi nimi odborníci z praxe, rodilí mluvčí.

Přijímačky na VŠ

Nabídneme ti širokou škálu maturitních i mezioborových seminářů, díky které si poskládáš třetinu svého rozvrhu ve svém posledním ročníku a budeš se moci více profilovat. Můžeš se s námi připravit na testy TSP MU. Umožníme ti se realizovat na nejrůznějších olympiádách a soutěžích, v odborných pracích (SOČ), získat stipendia v zahraničí či účast na projektech VŠ. I díky tomu se tvé šance na přijetí na vysněnou vysokou školu přiblíží 100%.

Akce školy

Během  školního roku zažiješ celou řadu celoškolních akcí, které přispívají společnému zapojení studentů a učitelů. Jsou to jak akce sportovní, např. Křenka cup (volejbalový mezitřídní turnaj zastoupený učitelem a žákem) nebo Dračí lodě na přehradě, tak i vzdělávací (Kariérní den) nebo zájmové (Barevný den, Filmová noc...) i charitativní (Vánoční jarmark, Movember, Psaní dopisů...)

Základním kamenem jsou pro nás zdravé vztahy, a to především uvnitř třídy. Těšit se můžeš na třídenní adaptační kurz a ekokurz, týdenní lyžařský a sportovní kurz. V týdenním rozvrhu najdeš třídnickou hodinu, během roku se budete potkávat na dnech s třídním, vydáte se spolu na výlet i řadu exkurzí.

úspěšných prací SOČ každoročně v krajském a celostátním kole
rozvrhu si ušije maturant sám na míru
akcí probíhá ročně pod záštitou naší školy

Pomůžeme ti rozvíjet tvé dovednosti

Připravíme tě na mezinárodní jazykové certifikáty FCE, CAE a DSD, které ti pomohou v přijímacím řízení na VŠ a v získání dobré práce. Přihlásit se můžeš i do výměnných pobytů v zahraničí. Ve školní knihovně a studovně najdeš klidný prostor na studium.

Křenka je tu pro všechny

Pomocí Nadačního fondu podporujeme studenty v jejich aktivitách, a to jak studenty talentované, tak znevýhodněné. Nabízíme individuální studijní plán. Ve školní jídelně si vybereš i z bezmasých jídel, zajišťujeme bezlepkovou dietu. Je ti k dispozici školní psycholog a kariérní a výchovní poradci. Zkrátka, jsme připraveni ti pomoci.

Křenka je snadno dostupná

Jsme blízko vlakovému i autobusovému nádraží, před školou je zastávka MHD. Nedaleko vede cyklostezka, ve dvoře můžete využít stojany na kola. Škola se nachází přímo v centru Brna, na dosah kulturnímu i sportovnímu dění.

Ukázat na mapě
třídnické hodiny za měsíc cílené na teambuilding a osobnostní rozvoj
let plesů, výstav a akcí organizovaných Klubem absolventů
našich studentů ročně získá jazykový certifikát z AJ úroveň B2-C2