Žiješ hudbou?

Pěvěcký sbor

Na Křence se stal sbor fenoménem. Stále se rozrůstající společenství mladých nadšených lidí žije hudbou, umí si naslouchat a šíří kolem sebe vedle hudebních zážitků také radost a inspiraci.

O sboru

Kdo jsme

Pěvecký sbor má na naší škole dlouhou tradici – byl založen již v 70. letech minulého století tehdejší profesorkou hudební výchovy Ivanou Smolíkovou a od té doby jím prošly stovky nadšených zpěváků. Současný pěvecký sbor pod vedením Veroniky Waldhansové má cca 90 členů a je určen každému, koho baví zpívat a je ochoten na sobě pracovat a rozvíjet se. Repertoár tvoří různorodá škála písní od spirituálů přes lidové písně, duchovní hudbu, moderní skladby, koledy až po folk a skladby dalších žánrů.

Koncerty a vystoupení

Stěžejní akcí pěveckého sboru je každoroční vánoční koncert duchovní hudby, který se tradičně koná poslední školní den kalendářního roku v kostele na Křenové ulici. Na něj pak navazuje jarní charitativní koncert a poté reprezentace gymnázia na celorepublikových soutěžích. Do sborového programu patří také slavnostní vystoupení pro žáky naší školy.

Zkoušky

Pravidelné zkoušky probíhají každé úterý od 14:30 do 16.00 ve studentské klubovně (Smažítku) v přízemí staré budovy, dělené zkoušky pak každou středu v obědové pauze tamtéž. Během roku se také konají jednodenní či vícedenní soustředění ve škole či v okolí Brna.

samostatné koncerty ročně
reprezentativních vystoupení ročně celkem