Hledáš nějakou výzvu, která se dá zvládnout?

DofE

Chceš se naučit vařit? Vylézt na Mont Blanc? Hrát na hudební nástroj? Uběhnout maraton? Pomáhat lidem i zvířatům? Zdokonalit se v angličtině? Spát s kamarády pod stanem? Jet na expedici do hor?

Co je DofE?

DOFE je program, který založila Jeho královská Výsost princ Philip, vévoda z Edinburghu (Mezinárodní cena vévody z Edinburghu). V rámci programu DOFE se pravidelně hodinu týdně věnuješ aktivitám ze tří oblastí – pohyb, dovednost a dobrovolnictví. U každé z oblastí si stanovíš splnitelný cíl, kterého bys chtěl dosáhnout.

Délka trvání závisí na úrovni, kterou si zvolíš – bronzová úroveň – 6 měsíců, stříbrná – 12 měsíců, zlatá úroveň - 18 měsíců. V rámci každé úrovně se zúčastníš i expedice, jejíž délka je opět závislá na zvolené úrovni. V rámci expedice si vybereš cíl expedice, místo a sestavíš plán.

Svůj pokrok zadáváš každý týden do aplikace, kde svůj posun můžeš sledovat. Současně máš ve škole svého základního vedoucího, který ti v případě potřeby se vším pomůže.

Co mi to přinese?

- zlepšíš se ve věcech, které tě baví
- najdeš si čas na pomoc druhým
- získáš outdoorové dovednosti
- obdržíš mezinárodně uznávaný certifikát, který ti může pomoci dostat se na vysokou školu, případně ti může pomoci i při hledání budoucího zaměstnání

Čemu se můžeš v DofE věnovat?

Dovednost (cizí jazyky, hobby, hudba, hudební nástroj, komunikace, řemeslo, umění a design, příroda)
Pohyb (atletika, bojová umění / sebeobrana, kolektivní a míčové sporty, posilovna/fitness, tanec/gymnastika, vodní sporty, zimní aktivity)
Dobrovolnictví (média, nezisková organizace, pohotovostní služby, pomoc druhým, starost o zvířata, vzdělávání, zdraví, životní prostředí)
Expedice (běžky, cyklistika, horolezectví, kanoistika, historický výlet, průzkum národního parku, vědecký výzkum, zkoumání moře, obnovení stezky, poutní cesta, vysokohorská turistika)