5. 1. 2016

Workshop Romeo a Julie

Studentky prvního ročníku se zúčastnily divadelně-literárního workshopu k inscenaci Romeo a Julie.

V Divadle na Orlí se pod vedením studentek JAMU seznámily s osudy křehkých mladých lidí, kteří se pokoušejí nalézt své životní cesty, učí se rozhodnout se, vybrat si, orientovat se ve světě hodnot a snaží se definovat svůj životní styl.

Společně pak všechny účastnice workshopu formulovaly charakteristiku jednotlivých postav a nejen to. Také hledaly vlastní interpretaci klasického textu, seznamovaly se se základy divadelní tvorby, pracovaly s divadelními principy a hledaly také aktuálnost témat, která tato hra nese. Na závěr si samy zrežírovaly část hry.

Inscenaci slavného Shakespearova textu v podání letošních absolventů JAMU, ke které se workshop vztahoval, navštívily o několik dní později. Toto představení tak dotvořilo celkový vhled do dramatu.

[pe2-gallery album="http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/gymkren/albumid/6246501377774412433?alt=rss&hl=en_US&kind=photo" ]