2. 11. 2015

Beseda s europoslancem Tomášem Zdechovským

V pondělí 2. 11. 2015 navštívil naši školu europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Studenti 6. A a 4. B měli možnost dozvědět se něco o životě, studiu a práci tohoto mladého politika.

Po krátkém úvodu se rozběhla velmi zajímavá beseda, kdy otázky směřovaly k činnosti vrcholných orgánů EU – Evropské komisi, Evropskému parlamentu a Evropské radě.

Tomáš Zdechovský se také velmi angažuje i v kauze odebrání dětí Evě Michalákové norskými úřady.

Nejčastější dotazy studentů směřovaly k uprchlické krizi, k postoji EU k této problematice. V besedě zaznělo, že válečným uprchlíkům musíme pomoci a ekonomické migranty bychom měli vracet zpět. Přijetí uprchlíků je jedna věc, integrovat je do společnosti je věc druhá  - mnohem náročnější. V rámci EU je třeba hledat společné řešení v boji proti pašerákům lidí a pomoci regionům, odkud uprchlíci přicházejí.

[pe2-gallery album="http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/gymkren/albumid/6213186742669427729?alt=rss&hl=en_US&kind=photo" ]