2. 11. 2010

Výstava studentských prací - Bud Spencer a Terence Hill

Ve čtvrtek 7. 11. 2010 se uskutečnila vernisáž výstavy studentských prací v Městském divadle Brno v Galerii Milana Zezuly. Vystoupil na ní Pěvecký sbor Gymnázia Křenová. Výstava potrvá do konce října. Cyklus BUD SPENCER A TERENCE HILL začal vznikat na jaře 2010 ve chvíli, kdy jsme ve výtvarné výchově potřebovali předlohy jako pomůcku pro zobrazování anatomie lidského obličeje. Vytiskli jsme několik jejich fotografií a začaly nám přibývat portréty z různých filmů, zachycující spoustu grimas od vyplazeného jazyka až po romanticky zasněný pohled rámovaný rozevlátými vlasy. Buda Spencera a Terence Hilla můžete na těchto kresbách zastihnout v kovbojských převlecích, s pistolí nebo otěžemi v rukou, ve výhružném postoji i s tajemnými výrazy falešných hráčů. Jejich podobizny mají několik různých variant. Někdo se je snažil zobrazit realisticky, někdo s jistou mírou stylizace a smyslem pro humor, někomu se podařilo zachytit věrně podobu, jiný jako by se soustředil spíš na duševní rozpoložení znázorňovaného objektu a jeho odraz ve tváři. Jemnou a kultivovanou studii střídají sochařsky nahozené obrysy nebo kresby ilustrativního charakteru, ale konečný výběr chtěl zdůraznit jednotící linii černé, bílé, kontrastu i škály šedí. Co se při práci na úkolu zjistilo? Snad, že Bud Spencer se kreslí lépe než Terence Hill, proto je jeho portrétů víc. A možná také to, že doba, ve které nám přišly zábavné jejich repliky a způsob, jakým dokážou vyřídit třicetičlennou policejní jednotku nebo mafiánský gang, je dávno pryč. Bud Spencer a Terence Hill v Městském divadle v Brně nikdy nehráli, proto jsme chtěli, aby tady byli na měsíc přítomni aspoň prostřednictvím naší výstavy.

[pe2-gallery class="gallery" ] [/pe2-gallery]

Zatím nebyly vloženy žádné fotky.