Kam na VŠ?


Důležité

 • Přehled vysokých škol ČR
  Seznam všech veřejných, státních, soukromých, zahraničních a poboček zahraničních vysokých škol v České republice, které mohou na jejím území poskytovat vysokoškolské vzdělání, včetně odkazů na jejich webové stránky.
 • Kam Po Maturitěčasopis online
  Vše k maturitě a přijímacím zkouškám na VŠ a SŠ
 • Nabídku vysokých škol a informace o uplatnění absolventů naleznete na http://www.infoabsolvent.cz/
 • Dny otevřených dveří vysokých školpřehled termínů
 • Přihlášky na VŠ – přehled termínů
  Termíny pro podání přihlášky na VŠ nejsou jednotné (ani v rámci jedné školy). Na umělecké a jiné speciální obory může být podání přihlášky v listopadu – lednu. Většina VŠ má konečný termín podání přihlášky koncem února.Termín podání přihlášky si proto zjistěte přímo na webu konkrétního oboru zvolené vysoké školy.
 • Sledujte Přednáškové úterky PoŠkole, kde můžete mluvit s našimi absolventy o jejich zkušenostech během studia nebo přímo s učiteli z jednotlivých VŠ.


Kariérní poradenství Congroo

Spokojenost s tvojí kariérní cestou – to je pro nás v congroo zásadní. Kariérní poradenství děláme tak, abychom dali prostor hlavně tomu, co doopravdy chceš. Nejsme zrovna zastánci kariérních testů, které jsou dneska dost v oblibě. Z naší praxe totiž víme, že často spíše omezí možnosti, ze kterých v důsledku vybíráš. O tom congroo není. Congroo je o možnostech, o potenciálu a o hledání nových způsobů, jak ho naplnit.

Vytváříme prostředí,
ve kterém se může člověk poznat,
rozvíjet a svobodně rozhodovat o tom,
kým chce být.

congroo


 Jednodenní juniorská Univerzita Karlova online – Farmaceutická fakulta UK v Hradci Králové

 • Zajímá vás obor s chemicko-biomedicinským zaměřením?
 • Oceníte téměř 100% zaměstnanost po studiu?
 • Hledáte moderní, kvalitní vysokou školu s možností vycestovat za studiem do zahraničí?
 • Oceníte dostupné ubytování v blízkosti fakulty?
 • Zajímá vás farmacie anebo zdravotnická bioanalytika?
 • Uvažujete o povolání za významně nadprůměrný plat?
 • Chcete se zúčastnit vysokoškolského studia s přednáškami na atraktivní témata a stát se na jeden den vysokoškolským studentem a získat první plusové body k přijímacím zkouškám?

Pokud některá odpověď na tyto otázky zní ano, pak vám zdarma nabízíme účast na Jednodenní juniorské Univerzitě Karlově (JJUK). Termíny jsou stejné jako dny otevřených dveří 25.11., 9.12., 9.1., 3.2. Zaregistrovat se můžete do půlnoci dne před konáním JJUK. Počet míst je limitován vzhledem k online testům, v nichž můžete získat plusové body k přijímacím zkouškám.


Den otevřených dveří VŠE – online 21.12.2020

Den otevřených dveří všech fakult Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE) je určen všem zájemcům o bakalářské studium na naší škole, i těm studentům středních škol, kteří ještě nejsou o svém budoucím studiu rozhodnuti.

Den otevřených dveří proběhne formou živého online přenosu, který bude možné sledovat na speciálním webu. Během odpoledne se představí všech šest fakult, jejichž zástupci budou mimo jiné přímo odpovídat na dotazy studentů prostřednictvím chatu. Zájemci o studium ani letos nepřijdou o prohlídku kampusu či informace o studentských kolejích a možnosti studia v zahraničí… Přesný program a další podrobnosti zveřejňujeme průběžně v události na Facebooku a na webu.


Science slam MINI series

Science slam je soutěž, ve které vám vědci jednoduchou a zábavnou formou povídají o tématech, kterými žijí. Nahlédněte pod pokličku současného výzkumu. Vědci v roli herců. Publikum porotou.


Den otevřených dvěří na Jaderce

V úterý 24. listopadu 2020 od 10.00 hod. pořádá Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze online den otevřených dveří (DOD). Zájemci navštíví nejen jaderný reaktor, ale i další pracoviště, a vyslechnou řadu zajímavých přednášek.

„Budeme se maximálně snažit i v online verzi zprostředkovat atmosféru naší fakulty, protože to je jedna z našich velkých předností. Jsme poměrně malá fakulta a panuje tu domácká atmosféra, což je při běžných DOD docela znát,“ říká k tomu Šárka Salačová, která zájemce o studium na FJFI tradičně seznamuje s možnostmi studia.

Na závěr budou moci studenti online pokládat dotazy. Další informace a předběžný program najdete na webu.

 • Bezplatné přípravné kurzy z matematiky a fyziky začínají vždy s podzimním DOD, tedy 24. listopadu 2020.
  V týdenních cyklech se vždy v úterý až do 6. dubna 2021 střídá matematika a fyzika. Hodiny jsou ideální pro středoškolské studenty, kteří se chystají na maturitu z těchto předmětů, či se chtějí připravit na přijímací zkoušky na vysokou školu.
  Letos jsou kurzy online, stačí se registrovat. Zájemci se mohou přidat i kdykoli v průběhu kurzu. Další informace najdete na webu.


27.11.2020 – Noc vědců / Člověk a robot – online od 17:00

Letošní Noc vědců na Masarykově univerzitě bude úplně jiná, než jste byli doposud zvyklí. Program na téma Člověk a robot je kompletně připraven online. Všech deset fakult a čtyři pracoviště Vás pozvou do svých prostor formou interaktivní 3D prohlídky. Podíváte se do laboratoří, soudní síně, ale i do nového simulačního sálu. Těšit se můžete i na tvoření pro nejmenší a robotickou soutěž.

Průvodcem Nocí vědců na MUNI se stane robot Karel. Prošel všechny fakulty a pracoviště a hledal vše, co je spojené s robotikou. Jak se mu průzkum povedl, co zajímavého cestou viděl, najdete na webu: nocvedcu.cz.

Noc vědců na Mendelově univerzitě – online od 18:00

Letos bude celý program probíhat online. Těšit se můžete na videa, kde naši vědci ukážou, jaké používají při své práci roboty a další technické vymoženosti. Výhodou online Noci vědců je, že vám nic neuteče – můžete se na záběry podívat klidně několikrát, a nikdo vám nebude stát ve výhledu, je to soukromá show jen pro vás.


Scholarship Bakala Foundation – přihlášky do 18.1.2021

Program Scholarship Bakala Foundation nabízí talentovaným studentům podporu, kterou potřebují ke splnění svých studijních snů. Již více než 10 let pomáháme cílevědomým mladým lidem studovat na těch nejlepších světových univerzitách. Na stipendijním programu Scholarship spolupracují česká nadace Bakala Foundation se svojí sesterskou organizací Fondation Zdenek et Michaela Bakala ve Švýcarsku.

Jak probíhá výběrové řízení?

 • Student si nejprve zvolí univerzitu a obor v zahraničí. Pro konzultaci vhodné instituce se může obrátit na naši studijní poradkyni nebo se zúčastnit přednášek Student Hubu.
 • 16. listopad 2020 – otevření přihlášek do programu Scholarship 2021
 • 18. leden 2021 v 23:59 – ukončení přijímání přihlášek
 • duben 2021 – uchazeči budou vyrozuměni o výsledcích 1.kola
 • květen 2021 – vybraní uchazeči se zúčastní osobního pohovoru v Praze. Následně budou vyhlášeny finální výsledky.


Připravte se na TSP MU – po emailu zdarma

Po registraci obdržíte vždy koncem týdne (po 1.11.2020) email, v jehož příloze (případně ke stažení) bude 5 úloh z analytického nebo numerického myšlení TSP MU z předchozích let + postup řešení úloh z minulého týdne. Každý týden si tak vyzkoušíte samostatné řešení pětice typických úloh a srovnáte výsledky svého snažení s autorským postupem. Do přijímacích zkoušek tak budete moci procvičit stovky úloh!


Studujte na Přírodovědě MU nové atraktivní programy

Prestižní pracoviště RECETOX Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity zabývající se oblastí znečištění prostředí toxickými látkami a jejich vlivu na člověka nabízí dva nově akreditované atraktivní programy: Životní prostředí a zdraví a Matematická biologie a biomedicína. Jste-li nadšenými přírodovědci, kteří se nezaleknou ani matematiky, programy jsou pro vás jako ušité!


Přípravný kurz na lékařskou fakultu – přihláška do 12.12.2020

Přípravný kurz 2. Lékařské fakulty UK v Hradci Králové proběhne ryze e-learningovou formou (tedy „přes internet“), bez vaší osobní přítomnosti v Praze-Motole. Výuka každého předmětu bude sestávat z 12 lekcí tematicky odpovídajících okruhům otázek v přijímacím řízení. Každá lekce bude trvat 90 minut a její součástí bude studijní materiál a procvičovací test k probranému tématu. Výukové materiály jsou texty („učebnice“) vytvořené speciálně pro přípravu na přijímací zkoušky. Během celé lekce bude možno komunikovat s vyučujícím prostřednictvím diskusního fóra.

Kurz zahájíme 1. února 2021 (počátek nultého týdne), vlastní výuka proběhne od 8. 2. do 28. 4. (s výjimkou týdne, na který připadá Velikonoční pondělí), poté bude následovat volný týden a 10. a 12. května proběhnou závěrečné lekce s přijímacím testem nanečisto. Kurz bude uzavřen 8. června 2021 – do té doby budou přístupné veškeré materiály a testy.


20.11.2020: Multimediální den 2020 s FSS MU

Zajímáte-li se o žurnalistiku, neváhejte dne 20.11. (první program již od 10:00) navštívit odkaz zde, jehož prostřednictvím se budete moct online účastnit letošního Multimediálního dne na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. V nabídce je například debata s významnými osobnostmi české žurnalistiky, výstava fotografií „Nežádoucí okamžiky“ představující manipulaci ve fotografii, nebo virtuální mediální jarmark či prohlídka televizního a rozhlasového studia.


Týden humanitních věd

Při příležitosti Světového dne filozofie UNESCO připravila FF MU v rámci každoročně konaného Týdne humanitních věd několik akcí, k nimž Vás tímto srdečně zveme. Akce, tematicky zaměřená na krize a pandemie a úlohu humanitních věd v situacích, jako je právě ta, ve které se nacházíme, se letos koná, jak jinak než online. Kompletní nabídku programu si můžete prohlédnout zde.

Výběr zajímavých přednášek:

 • Pandemie a karantény jako ochrana, nebo nástroj moci a ponižování? Případ ruských emigrantů po ruské revoluci.
  Přednáška se zaměří na způsob, jímž se lékařská péče a karanténní opatření stávají v dobách pandemie nástrojem politické kontroly a exkluze. Sledujte 18.11. mezi 18:00 – 19:30 živý stream na Youtube.
 • Role rituálu a náboženství v krizových situacích
  Série tří odborných přednášek představí výzkum týmu LEVYNA (Laboratoře pro experimentální výzkum náboženství), který se týká role rituálů a náboženství v době společenských krizí. V první přednášce Martin Lang představí svůj výzkum SACRIFICE, týkající se role náboženských rituálů při vytváření skupinové soudržnosti. Druhá přednáška, kterou představí Radek Kundt, se bude věnovat úloze náboženského rituálu při snižování stresu z nejistých událostí. Třetí přednáška Radima Chvaji pak představí výzkum týmu LEVYNA, který tyto teorie testoval během pandemie Covid-19. Připojte se k živému streamu 19.11. v 16:00.


Veletrhy Gaudeumus e-roadshow – online

Přednášky budou dle programu živě vysílány na Youtube kanál a Facebookový profil „Gaudeamus – veletrh vzdělávání“. Po skončení přednáškových dní budou na Youtube kanálu a www.gaudeamus.cz k dispozici záznamy přednášek pro pozdější shlédnutí.

Přímé odkazy na profily:


Masarykova univerzita – Open Day

Speciální den otevřených dveří pro uchazeče o studium na MUNI, letos kvůli koronaviru poprvé online! Pro všechny zájemce o studium připravujeme přednášky o jednotlivých fakultách, chatovací místnosti s možností setkání a dotazování stávajících studentů webové stránky a interaktivní prohlídky budov. Pro účast je nutná bezplatná rezervace!

Registrace na Open Day – tedy celouniverzitní den otevřených dveří – již běží! Přihlas se k online prohlídce své vysněné fakulty a zeptej se už 7. listopadu na všechno, co tě zajímá, přímo našich studentů.

Podívejte se na záznam z online Dne otevřených dveří 2020 – Fakulta informatiky MU


VUT Brno – dny otevřených dveří online už v listopadu

Podívejte se na jednotlivé fakulty, kde nalezenete přihlášky nebo přímo odkazy na dny otevřených dveří online.


Univerzita obrany v Brně Objevíme v tobě, co ani nevíš, že v sobě máš!


OTEVŘENÁ UNIVERZITA VŠCHT Praha

Od začátku semestru na VŠCHT Praha (14. 9. 2020) spouštíme nový projekt nabízející středoškolákům možnost si na jeden den vyzkoušet, jaké je to být vysokoškolákem, konkrétně studentem VŠCHT Praha. Zájemci si mohou na základě krátkých videomedailonků vybrat jednoho z průvodců (starších studentů VŠCHT) a strávit v jeho doprovodu den na půdě univerzity každodenními studijními i mimoškolními aktivitami.

Přihlašování je otevřeno nepřetržitě formou online formuláře na webových stránkách, kde také najdete více informací k programu: https://studuj.vscht.cz/otevrena-univerzita.


Návštěva Univerzity Pasov

Nabídka možnosti nahlédnout do univerzitního života na kampusu Univerzity Pasov, představení rozmanitých a mezinárodních studijních oborů. V rámci prohlídky kampusu bychom Vám nabídli následující body programu, z nichž si můžete vybrat na základě zájmu a časového rozvrhu:

1)    Prohlídka kampusu Univerzity Pasov

2)    Návštěva informativní přednášky o nabídce studijních oborů na Univerzitě Pasov

3)  Návštěva Vámi vybrané přednášky (většinou nabízíme tři paralelní přednášky, ze kterých si studenti dle zájmu sami mohou vybrat, jakou přednášku navštíví)

4)    Společný oběd v menze jako zakončení návštěvy univerzity (výdaje za osobu: 5 euro)

Termín konání: po domluvě


Nový studijní program Sportovní technologie, VUT

Nový studijní program VUT v Brně Sportovní technologie propojuje sport a moderní technologie.

Naučíme vás pracovat s různě zaměřenými technologiemi pro sport. Rozvineme vaše nadání, vzděláme vás v kinantropologii a naučíme vás navrhovat technologie pro sport. Při studiu se setkáte s moderními metodami zpracování signálů, jakými je například využití umělé inteligence. Díky promyšlené koncepci studia a důrazu na praxi si rychle propojíte získané vědomosti a dovednosti a budete je umět samostatně použít pro vlastní tvůrčí činnost.


Studium na Futtwangen University v Německu – prezentace VŠ

 • Jsme menší vysoká škola na jihozápadě Německa (přesněji jihozápadě Bádenska-Württemberska), s hlavním kampusem v městysu Furtwangen im Schwarzwald a se dvěma dalšími kampusy v okresních městech Villingen-Schwenningen a Tuttlingen.
 • Specifikem naší vysoké školy je praktická orientace a úzké vazby na průmysl – jihozápad Německa je průmyslovou výspou, s těžištěm ve středněstavovských firmách.
 • Většina bakalářských oborů startuje 2x ročně. Zimní semestr začíná kolem 1. října, letní kolem 15. března (vždy v pondělí). Deadline pro podání přihlášek je 15.01. a 15.07. U uchazečů s českou maturitou je požadována nostrifikace. Česká maturita je bez problémů uznávána, a to zdarma, tento úřední akt však může trvat i několik měsíců.


Den studentem Pedagogické fakulty MU

Chceš si zkusit být studentem vysoké školy? Napiš na mail projektstredoskolaci@gmail.com a dohodni se na svém dnu na VŠ. Tato nabídka je jen pro některé školy v rámci projektu ve spolupráci s Otevřeno, tak to ho využij!

otevreno-pdf


Nabídka vysokých škol a informace o uplatnění absolventů

V informačním systému ISA+, který Vám nabízí pomoc při hledání vzdělávací a profesní dráhy, naleznete všechny školy a obory vzdělání, informace k přechodu na trh práce i do dalšího vzdělávání. Při výběru povolání Vám pomůže i Profi test nebo videoukázky technických profesí. Velkým přínosem je ISA+ pro žáky se zdravotním postižením i pro žáky se studijními problémy.


Masarykova univerzita – informace pro budoucí studenty

Přemýšlíte o studiu na Masarykově univerzitě? Podívejte se na web www.muni.cz, kde naleznete veškeré informace o nabízených oborech, přijímacích zkouškách a termínech, které je nutné sledovat.
Studium si nastavte podle sebe

 • Ať už se chcete zaměřit jen na jednu oblast, nebo máte více zájmů, MUNI vám vyjde vstříc. Můžete studovat jeden studijní program, kombinovat hlavní a vedlejší obor nebo zvolit specializaci. A když vás láká předmět z jiného programu? Jen si ho zapište!

Pokud vás zajímá život na MUNI, sledujete webovou stránku https://www.online.muni.cz/.


Vysoké učení technické v Brně

Dny otevřených dveří na jednotlivých fakultách VUT začínají už začátkem listopadu.

Přijímací řízení na VUT zahrnuje většinou písemný test zaměřený na zájem o příslušný obor studia a na znalosti v odpovídající technické nebo umělecké disciplíně. Součástí přijímacího řízení může být i talentová zkouška. Některé fakulty přijímají studenty s výborným prospěchem nebo studenty úspěšné v olympiádách a dalších vybraných SŠ soutěžích bez přijímacích zkoušek.

Přehled oborů a informací o studiu naleznete zde.


Mendelova univerzita v Brně

Mendelovu univerzitu v Brně tvoří pět fakult a jeden vysokoškolský ústav:

 • Agronomická fakulta
 • Lesnická a dřevařská fakulta
 • Provozně ekonomická fakulta
 • Zahradnická fakulta
 • Fakulta regionálního rozvoje a mezinárodních studií
 • Institut celoživotního vzdělávání

Infromace o přijímacím řízení na jednotlivé fakulty naleznete zde.


Univerzita obrany v Brně

Univerzita obrany poskytuje akreditované vzdělání v bakalářských, magisterských a doktorských studijních programech, které jsou vojenského, vojensko-manažerského, ekonomického, technického a zdravotnického zaměření.

Podívejte se, co vám může nabídnout Univerzita obrany v Brně. Dny otevřených dveří pro jednotlivé fakulty zajčínají už v prosinci.


České vysoké učení technické v Praze

ČVUT patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 21 000 studentů.

Dny otevřených dveří začínají už v listopadu.


Univerzita Karlova

Dny otevřených dveří na jednotlivé fakulty UK naleznete zde.

Oficiální autorizovaná verze vyhlášených podmínek přijímacího řízení ke studiu na fakultách Univerzity Karlovy je zveřejněna na adrese: https://is.cuni.cz/studium/prijimacky . Zde uchazeči naleznou podrobné informace o obsahu přijímacích zkoušek, kritériích hodnocení a podmínkách pro přijetí ke studiu do jednotlivých studijních programů a oborů.


Česká zemedělská univerzita v Praze

Česká zemědělská univerzita v Praze nabízí studentům vzdělávání na šesti fakultách a vysokoškolském institutu:


Vysoká škola ekonomická v Praze

Vysoká škola ekonomická v Praze (VŠE) je největší veřejnou vysokou školou ekonomickou v České republice. VŠE se člení na 6 fakult, které zájemcům nabízejí široké spektrum studijních oborů v  bakalářském, navazujícím magisterském i doktorském studijním programu. Pět fakult – Fakulta financí a účetnictví, Fakulta mezinárodních vztahů, Fakulta podnikohospodářská, Fakulta informatiky a statistiky a Národohospodářská fakulta – je umístěno v centru Prahy, Fakulta managementu působí v Jindřichově Hradci. Studium probíhá podle zásad Evropského systému převodu a akumulace kreditů (ECTS).


Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) je dynamicky se rozvíjející vysokou školou, která poskytuje širokou nabídku studia humanitních, přírodovědných, technických i uměleckých oborů na šesti fakultách.