PoŠkole

poskole-letak

• Poznávej svou školu, spolužáky, učitele a zajímavá témata na úterních workshopech.
  • Prohlubuj znalosti a vnímej své okolí. Otevři se zkušenostem našich absolventů, odborníků z praxe nebo vysokoškolských pedagogů.
  • Inspiruj se při hledání svého zaměření a výběru vysoké školy.
  • Přednáškové úterky se konají každé úterý v 14.30 v nově zařízené učebně MM1 na Cyrilské.

GeoKecy – pravidelná sekce PoŠkole věnovaná geografickému tématu – cestovatelské povídky od některého z učitelů, studentů (získejte zkušenost s prezentací a nahlaste se M.Haráskovi) nebo pozvaných hostů; odborné přednášky hostů z praxe nebo také diskuze nad knihou, vědeckou publikací nebo obecným geografickým problémem dnešní doby. Každé první úterý v měsíci. Podívej se na zimní program.

Pokud se chceš připojit k organizačnímu týmu nebo máš zajímavý nápad na setkání PoŠkole, napiš nám na poskole@gymkren.cz nebo se zastav v kabinetě matematiky v 2. patře.

Program pro nejbližší úterky:

3.3. GeoKecy (3) – Rozmanité Peru (Z. Pospíchalová) středa od 15:20 online

Třetí díl cyklu GeoKecy, tentokrát na téma Rozmanité Peru.
POZOR – tentokrát ve středu! Přednášející: Mgr. et Mgr. Zlata Pospíchalová.

9.3. Míříme k vyhynutí a co s tím dělat (A. Grézlová) – online od 15:20

Vědci a odborníci upozorňují na problémy klimatu několik desítek let. Naše planeta se otepluje. Vědecké výzkumy prokazují již desítky let, že významný vliv na tomto jevu má lidská aktivita a průmyslová nadvýroba. Chcete se dozvědět více o situaci, kterou řeší celý svět a popovídat si o vlivu klimatu na společnost? Přijďte na přednášku hnutí Rebelie proti vyhynutí – Extinction Rebellion.

Loňský červen, červenec a říjen byly globálně nejteplejší v historii měření. V ČR i jinde v Evropě stoupla za 60 let teplota o 2 °C, což vyvolalo přemnožení škůdců a hynutí smrků a borovice lesní. Také další výrazné změny flóry, fauny a přirozeného prostředí má na svědomí nárůst průměrné teploty. V Arktidě rapidně mizí mořský led a tání Grónska a Antarktidy se zrychluje. Příčinou je stále rychleji stoupající koncentrace skleníkových plynů vypouštěných do ovzduší. Vědci se shodují, že pokud nezačneme okamžitě jednat, jsou klimatické, humanitární a ekonomicko-politické katastrofy nevyhnutelné. Nejen Greta Thunberg, i OSN a vědecké komunity bijí na poplach.

Přijďte si poslechnout i diskutovat, jak jsme na tom a co s tím. V této veřejné přednášce probereme nejčerstvější vědecké poznatky, které se týkají změn klimatu, vliv klimatu na společnost a naše životy. Ukážeme také, jak chce hnutí Extinction Rebellion přispět ke zmírnění změn a k ochraně našeho prostředí. Všichni jste vítáni! Po přednášce bude čas na otázky a diskuzi.

16.3. Proč studovat Fakultu strojního inženýrství (M. Junek, absolvent z Křenky) – online od 15:20

• Co vás čeká při studiu FSI VUT?
  • Jaké obory fakulta nabízí?
  • Znáte studentské projekty realizovatelné na VUT?

Náš absolvent Martin Junek vás seznámí se svými zkušenostmi ze studia na FSI VUT. Jaké jsou pro něj klady a zápory studia na VUT?

23.3. Studium na FI MU pohledem absolventů (K. Petrovičová, V. Míč) – online od 15:20

• Jaké je studium na FI MU?
  • Jaké obory fakulta nabízí?
  • Jak začít s programováním již na střední?
  • Jak se dostat bez přijímaček?

30.3. Jak napsat odbornou práci? (Z. Kadeřábek) – online od 15:20

• Už máte vybrané své téma odborné práce (SOČky)?
  • Víte, jak vypadá odborná práce?
  • Na co nezapomenout při její tvorbě?

Přijďte se poradit s tématem své práce. Podíváme se na grafickou formu odborných prací a na úspěšné SOČky z minulých let. Řekneme si, jak pracovat se zdroji a co by nemělo v SOČce chybět. Setkání proběhne formou diskuze a jeho náplň závisí na účastnících.

Co bys chtěl zažít PoŠkole? Máš zajímavé téma nebo chceš vystoupit Ty?
Napiš na poskole@gymkren.cz nebo se zastav u Z. Kadeřábka v 2. patře.

Uplynulé přednáškové úterky: 2020-212019-202018-192017-182016-17