PoŠkole

poskole-letak

• Poznávej svou školu, spolužáky, učitele a zajímavá témata na úterních workshopech.
  • Prohlubuj znalosti a vnímej své okolí. Otevři se zkušenostem našich absolventů, odborníků z praxe nebo vysokoškolských pedagogů.
  • Inspiruj se při hledání svého zaměření a výběru vysoké školy.
  • Přednáškové úterky se konají každé úterý v 14.30 v nově zařízené učebně MM1 na Cyrilské.

GeoKecy – pravidelná sekce PoŠkole věnovaná geografickému tématu – cestovatelské povídky od některého z učitelů, studentů (získejte zkušenost s prezentací a nahlaste se M.Haráskovi) nebo pozvaných hostů; odborné přednášky hostů z praxe nebo také diskuze nad knihou, vědeckou publikací nebo obecným geografickým problémem dnešní doby. Každé první úterý v měsíci.

Pokud se chceš připojit k organizačnímu týmu nebo máš zajímavý nápad na setkání PoŠkole, napiš nám na poskole@gymkren.cz nebo se zastav v kabinetě matematiky v 2. patře.

Program pro nejbližší úterky:

5.5. GeoKecy (6) – Zakázaný Tibet – online od 15:20, výjimečně ve STŘEDU!

• Šestý díl přednáškového cyklu GeoKecy. Tentokrát na téma: Zakázaný Tibet. Externí přednášející: Dana Uselová.

11.5. DofE: Cena vévody z Edinburghu (M. Dvořák, 3.E)  – online od 15:20

• Chceš se v něčem zlepšit, poznat nové lidi a vidět kus světa?
  • Máš zajímavé cíle a sny, které bys rád realizoval(a)?
  • Rád(a) přijímáš v životě výzvy a pouštíš se do nových věcí?
    Pak je pro tebe program DofE to pravé.

Účastníci programu DofE (tzv. “Dofáci”) si stanovují vlastní cíle, které jsou zároveň dostatečnou výzvou pro jejich osobní rozvoj. Program DofE je postaven na čtyřech klíčových oblastech, do kterých se mladí lidé zapojují: rozvoj talentu, dobrovolnictví, sport a dobrodružná expedice. Všechny oblasti mají tři úrovně náročnosti, od bronzové až po zlatou. Za dosažení každé z nich je mladý člověk oceněn a namotivován k dalšímu rozvoji.

18.5. GeoKecy (7) – GR54 – Přechod Alpami  – online od 15:20

Sedmý díl přednáškového cyklu GeoKecy. Tentokrát na téma: GR54 – Přechod Alpami.
Externí přednášející: Peter Matejov.

25.5. Text za všechny $dolary$ aneb Sazba v TeXu (T. Stolařík) – online od 15:20

• Znáte jiné textové editory než Microsoft Word, Open Office či Poznámkový blok?

TeX (čteme „tech“) je autorský systém pro sazbu odborného textu. Zvláštní pozornost tento systém věnuje matematickým a fyzikálním symbolům. Přijďte na PoŠkole a naučíte se základy tohoto systému!

Co bys chtěl zažít PoŠkole? Máš zajímavé téma nebo chceš vystoupit Ty?
Napiš na poskole@gymkren.cz nebo se zastav u Z. Kadeřábka v 2. patře.

Uplynulé přednáškové úterky: 2020-212019-202018-192017-182016-17