PoŠkole

poskole-letakPřednáškové úterky se konají každé úterý v 14.30 v nově zařízené učebně MM1 na Cyrilské. 

Pokud se chceš připojit k organizačnímu týmu nebo máš zajímavý nápad na setkání PoŠkole, napiš nám na poskole@gymkren.cz


 Program pro nejbližší úterky:

22.1. Roadshow VUT – před DOD od 12.10

  • Přemýšlíte o technickém studiu?
  • Nevíte, co si představit o Fakultě strojního inženýrství FSI, informačních technologií FIT nebo Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií FEKT?

Nejen tyto tři fakulty jsou součástí Vysokého učení technického v Brně, ale také Stavebka FAST, Podnikatelka FP, Fakulta výtvarných umění FaVU…
Pojďte se dozvědět více o VUT přímo od studentů! Setkání bude vedeno formou diskuze a všechny vaše otázky budou zodpovězeny.

29.1. Sexuální násilí a násilí ve vztahu  (J. Zbořilová)

Přednáška začne představením mého příběh, co se dělo potom až po spuštění projektu STOPTABU.
Povíme si o násilí ve vztazích, sexuálním násilí – jak ho poznat a jak takové věci řešit, a to ať už se přihodí přímo nám nebo například naší kamarádce. Protože takové zážitky není dobré nechávat si pro sebe a tvářit se, že se nestali. Oběti mají mnohdy strach z nepochopení ze strany blízkých a společnosti a právě to můžeme změnit tím, že o tom budeme mluvit.
Vysvětlíme si největší mýty kolující ohledně těchto témat a jak je to ve skutečnosti. V neposlední řadě si řekneme i kde hledat pomoc.

5.2. Závislost na sociálních sítích (Karolína Presová)

  • Stává se vám, že skrolováním Facebooku strávíte mnohem více času, než zamýšlíte?
  • Dokážete se soustředit jen po dobu několika minut a už berete do rukou mobil?
  • Pamatujete si po odchodu ze sociálních sítí, co jste tam vlastně viděli?
  • Je mobil ta první věc, kterou po ránu držíte v ruce?

Nemá význam Vám říkat, abyste odložili mobil a radši si četli knihu, digitální svět se totiž pro Vás stal již naprostou přirozeností. Význam ovšem má, vysvětlit Vám, jak online svět funguje. Je dobré, když rozumíte jeho základním zákonitostem a jeho negativnímu vlivu. Dáme Vám informace a motivaci, abyste si sami mohli od sociálních sítí, her a mobilních obrazovek udělat zdravý odstup a žít lepší život.

12.2. Jarní prázdniny

19.2. Objevování Kostariky, aneb když je každý den „PURA VIDA“
(V. Lorencová)

Přijďte si poslechnout moje vyprávění o cestování v zemi nacházející se ve Střední Americe, kde 25 % rozlohy státu zabírají národní parky. O tom, jak se dá narazit na levnou letenku, sbalit se do batohu a okusit to nejlepší z Bohatého pobřeží za dva týdny, se dozvíte od absolventky našeho gymnázia Veroniky Lorencové.


Uplynulé přednáškové úterky: 2018-192017-182016-17