PoŠkole

poskole-letakPřednáškové úterky se konají každé úterý v 14.30 v nově zařízené učebně MM1 na Cyrilské.

Pokud se chceš připojit k organizačnímu týmu nebo máš zajímavý nápad na setkání PoŠkole, napiš nám na poskole@gymkren.cz

Program pro nejbližší úterky:

27.11. Co se může stát za 10 let? Aneb posun z gymnázia na vysokou pozici. (Tereza Kalábová, absolventka)

• Jak je důležitý networking (spolupráce)?
  • Jak se mění TIC BRNO
  • Od důchodců po hipstery

Tereza Kalábová je absolventkou Gymnázia Křenová v současnosti manažerkou produkce TIC BRNO (Turistické informační centrum města Brna). Má za sebou 5 let zkušeností v oblasti PR pro Kabinet Múz. Nyní pracuje jako hlavní koordinátorka pro Open house Brno, který letos na prvním ročníku navštívilo přes 8 000 lidí.

4.12. Chceš studovat na Masarykově univerzitě?

• Jak se studuje na Pedagogické fakultě?
  • Zajímá Tě přijímací řízení na MU?
  • Chceš studovat Přírodovědeckou fakultu nebo Ekonomicko-správní? Zajímá Tě úplně jiný obor?

Na naše gymnázium přijde náš absolvent Tomáš Mariánek, který studuje obor speciální pedagogika se specializací na logopedii, angličtinu a němčinu na Pedagogické fakultě, a Mgr. Michal Bulant, Ph.D., prorektor pro studium a informační technologie Masarykovy univerzity.

Prezentace poskytne na úvod všeobecné informace o univerzitě, dále představí jednotlivé fakulty a novou studijní nabídku. Můžeš se zeptat na cokoli, co Tě zajímá ohledně přijímacího řízení, studia a studentského života. Za odměnu si můžeš odnést nejen tištěné materiály, ale i drobné dárkové předměty.

11.12. Missing maps: Mapujeme situaci lidí v nouzi po celém světě (Daniel Kašík, 4.D)
Různá neštěstí a katastrofy každoročně zabijí téměř 100 000 lidí a postihnou nebo vyženou z domovů okolo 200 milionů lidí po celém světě. Spousta takto postižených míst doslova chybí na mapách. Záchranným složkám, které jsou první na místě, tak scházejí informace při důležitém rozhodování o poskytnutí pomoci. Missing Maps je otevřený, společně vytvářený projekt, ve kterém můžete pomoci zmapovat místa, kde se humanitární organizace snaží uspokojit potřeby lidí v nouzi.

Na přednášce se dozvíš více o projektu Missing maps a hlavně se naučíš mapovat „zranitelná“ místa na naší Zemi. S sebou notebook a myš.

17.12. Vánoční přestávka

Uplynulé přednáškové úterky: 2018-192017-182016-17