PoŠkole

poskole-letak

• Poznávej svou školu, spolužáky, učitele a zajímavá témata na úterních workshopech.
  • Prohlubuj znalosti a vnímej své okolí. Otevři se zkušenostem našich absolventů, odborníků z praxe nebo vysokoškolských pedagogů.
  • Inspiruj se při hledání svého zaměření a výběru vysoké školy.
  • Přednáškové úterky se konají každé úterý v 14.30 v nově zařízené učebně MM1 na Cyrilské.

GeoKecy – pravidelná sekce PoŠkole věnovaná geografickému tématu – cestovatelské povídky od některého z učitelů, studentů (získejte zkušenost s prezentací a nahlaste se M.Haráskovi) nebo pozvaných hostů; odborné přednášky hostů z praxe nebo také diskuze nad knihou, vědeckou publikací nebo obecným geografickým problémem dnešní doby. Každé první úterý v měsíci.

Pokud se chceš připojit k organizačnímu týmu nebo máš zajímavý nápad na setkání PoŠkole, napiš nám na poskole@gymkren.cz nebo se zastav v kabinetě fyziky v 3. patře.

Program pro nejbližší úterky:

26.10. Jak psát odbornou práci? (Z. Kadeřábek)

• Už máš vybrané své téma odborné práce (SOČky)?
  • Víš, jak vypadá odborná práce? Na co nezapomenout při její tvorbě?
  • Víš o tom, že můžeš psát odbornou práci už v prváku? Záleží jen na Tvém nadšení!

Přijďte se poradit s tématem své práce. Podíváme se na grafickou formu odborných prací a na úspěšné SOČky z minulých let. Řekneme si, jak pracovat se zdroji a co by nemělo v SOČce chybět. Setkání proběhne formou diskuze a jeho náplň závisí na účastnících.

9.11. Studium v zahraničí – Jak se studuje v Kanadě? (M. Andrová, S. Schafferová z 6.A)

PoŠkole bude zaměřené na studium v zahraničí a osobní zážitky z půlročního studia v Kanadě dvou studentek našeho gymnázia. Pokud vás zajímá dané téma a uvažujete o studijním pobytu v zahraničí, určitě přijďte. Dozvíte se vše týkající se systému škol, rodin, proč se taková zkušenost vyplatí a dále.

Těšíme se na vás.
Malvína Andrová, Sára Schafferová

• Naplánuj s námi budoucí akce. Co bys chtěl zažít PoŠkole? Máš zajímavé téma nebo chceš vystoupit Ty?
    Napiš na poskole@gymkren.cz nebo se zastav u Z. Kadeřábka ve 3. patře v kabinetě fyziky.

Uplynulé přednáškové úterky: 2020-212019-202018-192017-182016-17